اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات دولت، طرح آبیاری تحت فشار 165 هکتاری در شهرستان انار با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید

  • همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان، بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از گاوداری صنعتی 1000 راسی گاو شیری در شهرستان انار

اخبار اداره

با توجه به اینکه گندم مهمترین گیاه زراعی جهان بوده و نقش به سزایی در تغذیه مردم و خودکفایی کشور دارد و در این شهرستان در سالهای اخیر با افزایش قیمت محصول پسته ،کشاورزان بخش وسیعی از زمینهای زراعی خود را به کشت پسته اختصاص داده اند، زراعت گندم در این شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

با توجه به اینکه گندم مهمترین گیاه زراعی جهان بوده و نقش به سزایی در تغذیه مردم و خودکفایی کشور دارد و در این شهرستان در سالهای اخیر با افزایش قیمت محصول پسته ،کشاورزان بخش وسیعی از زمینهای زراعی خود را به کشت پسته اختصاص داده اند، زراعت گندم در این شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

اجرا طرح مدیریت تلفیقی آفات منجر به کاهش حداقل 55 تن مصرف سم شد

به منظور آشنایی بهره برداران با بیماری آنفولانزای مرغی، کلاسی آموزشی یک روزه با تدریس دکتر صادقی کارشناس کلینیک دامپزشکی باغین در مرکز جهاد کشاورزی باغین برگزار گردید .

برداشت زعفران از سطح مزارع شهرستان از اواسط ابان ماه بسته به میزان گلدهی مزارع و درجه حرارت منطقه شروع و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد .

کم‌آبی موجب شده کشاورزان مناطق کوهستانی رفسنجان از کشت‌های جایگزین کم آب بر واقتصادی استقبال کنند

اولین جلسه کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام با حضور اعضاء کمیته (مدیر جهاد کشاورزی ، مسئولان ادارات تولیدات دامی ،توسعه بازرگانی ،صنایع روستایی ، حراست ، شبکه دامپزشکی ،اداره صنعت معدن تجارت و اداره تعاون روستایی ) در شهرستان شهربابک و در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزارگردید.

کشت زعفران علاوه بر رونق اقتصادی در منطقه اشتغال ایجاد کرده وامسال پیش بینی می شود از 40 هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان 120 کیلوگرم زعفران برداشت شود .

همایش آموزش وترویج فریضه امر به معروف ونهی از منکر همچنین فرهنگ زکات با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی ایمانی تبار مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان، کارکنان ادارات تابعه وکارکنان مدیریت در نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

در راستای تغییر در سیستم توزیع سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران و لزوم ثبت اطلاعات پایه کلیه واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی مصرف کننده سوخت مایع در سامانه وزارت جهاد کشاورزی، به منظور تخصیص سوخت مایع گلخانه داران عزیزلازم است هرچه سریعتر به سامانه مراجعه وثبت نام نمایند.

با توجه به خشکسالی ها و تداوم آن در چند سال اخیر یکی از راههای مدیریت خشکسالی و مصرف بهینه آب تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی بوده و به همین منظور سعی شده است محصولات با نیاز آبی کم و راندمان بالا از جمله زرشک جایگزین محصولات با نیاز آبی بالا شود.

نشست آموزشی هویت گذاری و بیمه پایه اجباری دام سبک وسنگین با حضور مسئول هویت گذاری دام سبک وسنگین سازمان، مسئولین بیمه استان، مدیر جهاد کشاورزی شهربابک ، کارشناسان پهنه ،روسای ادارات دامپزشکی و عشایری شهرستان های سیرجان انار و شهربابک در سالن ارشاد شهربابک برگزار گردید .

به منظور ارتقاء سطح آگاهی علمی زنان روستایی و آشنایی با مراحل رشد زیره سبز و ترغیب به کشت این گیاه کلاسی با عنوان کشت زیره سبز در روستای رحیم آباد بخش چترود با حضور 25 نفر از زنان روستایی با تدریس حسنخانی رئیس بخش چترود برگزار گردید.

به مناسبت پنجم آذر و روز بسیج همایش شکوه و اقتدار بسیجیان با حضور اقشار مختلف بسیج، در محل مصلی امام خمینی (ره) شهربابک برگزار گردید.

این نمایشگاه از پنجم آذر ماه سال جاری بمدت 4 روز در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کرمان از ساعت 15 لغایت 21 دایر می باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق