اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در برنامه ریزی ها استفاده بهینه از آب وخاک به ازای هر متر مکعب مصرف اب بایستی در نظر گرفته شود

  • نشست هم اندیشی مدیران و روساي ادارات تابعه سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان با استاندار، در اولین روز از هفته جهاد كشاورزي در محل سالن پیامبر اعظم استانداري برگزار شد .

اخبار اداره

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، گلخانه توت فرنگي مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، گلخانه خيارسبز مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، يك واحدگلخانه توت فرنگي مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

به مناسبت هفتمین روز از هفته جهادکشاورزی با حضور فرماندار شهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم طرح درجه بندی ،بسته بندی وسردخانه خرما افتتاح و به بهره برداری رسید.

استفاده چندمنظوره از آبهای استحصال شده راهکار مناسب جهت استفاده بهینه از منابع آب استان کرمان است.

فرماندار شهرستان كرمان : ضرورت دارد الويت اول را به بهينه سازي مصرف آب اختصاص دهيم و در اين راستا بايد از بهره برداران حمايت شود بطوريكه آنان به ما اعتماد نموده و با فرهنگ سازي مديريت باغات به سمت مصرف بهينه آب و خروجي محصول سالم سوق داد .

خشکسالی، سیلاب و نوسانات دمایی در دو ماه آخر سال گذشته و ابتدا سال جاری عامل خسارت وارده به باغات پسته شهرستان زرند می باشد.

خشکسالی، سیلاب، نوسانات دمایی و گرمایی زودرس بهاره و عدم تامین نیاز سرمایی 690 میلیارد تومان خسارت به باغات پسته شهرستان رفسنجان و 12 میلیارد تومان خسارت به محصولات سردسیری این شهرستان در اثر تگرگ و توفان وارد نموده است.

در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی مدیر، معاونین و جمعی از روسای ادارات واحدها و بخشهای تابعه شهرستان کرمان در محل دفتر فرمانداری کرمان با فرماندار کرمان دیدار کردند.

خون شهیدان، باعث بقا و ماندگاری نظام اسلامی شده و همه ما مدیون خون شهدا هستیم و باید همواره در مسیر اهداف شهدا حرکت کرد و به دنبال تحقق اهدافی بود که این عزیزان برای آن به شهادت رسیده‌اند .

گروه دوچرخه سواری اين سازمان به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری وبا شعار وحدت وهمدلي و به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و گرامیداشت عید بزرگ فطر ،در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی، مسیر کرمان تا محی آباد را رکاب زدند.

كاشت پنبه در شهرستان ارزوئيه ازاواسط اردیبهشت آغاز وتا اواخر خردادماه ادامه دارد.

نخلستانهای شرق استان کرمان چند سال با آفت زنجره خرما درگیر بودند و سال گذشته مبارزه با آن صورت گرفت و در سال جاری هم برای جلوگیری از شیوع آفت مبارزه در سطح 1100 هکتار در شهرستان نرماشیر انجام شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق