اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • تولید حدود 1500 تن ماهی قزل آلا در کرمان

  • کشت پاییزه غلات در استان کرمان آغاز شد

اخبار اداره

متقاضیان جهت شرکت در مزایده که بصورت الکترونیک برگزار می شود می توانند از طریق سایت http://Mayadin.tehran.ir و سامانه مزایده الکترونیک Mayadinonline.tehran.ir در این مزایده شرکت نمایند.

جلسه هم اندیشی بررسی مسائل و ارایه راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات تعاونی های روستایی و تولید روستایی در محل دفتر کار اداره تعاون روستایی شهر بابک تشکیل شد .

با توجه به اینکه گیاهان داروئی از جمله گیاهان با نیاز آبی کم بوده و نقش موثری در سلامت مصرف کننده و درآمد بهره برداران باغی دارد برنامه کاشت آن در پروژه سازگاری محصولات با نیاز آبی کم از سال 1392 آغاز و تا کنون نیز ادامه دارد.

به منظور ارتقا اگاهی کشاورزان با حضور رئیس راهنمایی و رانندگی و فرماندهی پلیس راه شهرستان، مسئول مکانیزاسیون این مدیریت با هماهنگی و همکاری کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی رباط با حضور 40 تن از تراکتورداران منطقه در محل مرکز خدمات کار گاه آموزشی رعایت نکات امنیتی ادوات کشاورزی برگزار شد.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان راور با حضور فرماندار شهرستان، مدیران ستادی سازمان، نمایندگان اداره کل دامپزشکی، منابع طبیعی و امور عشایری استان، مسئولین ادارات تابعه و سایر اعضاء کارگروه تشکیل شد.

دفاع مقدس با حضور یک امت با صلابت و انقلابی رقم خورد که تا قبل از آن چنین امتی در حافظه تاریخ غیر از دوران حضور امامان معصوم (علیهم السلام) ثبت و ضبط نشده است.

رهبرکبیر و بنیانگذار نظام مقدس انقلاب اسلامی ایران در سال 58 فرمانی را صادر کردند که براساس آن، نیروهای با ایمان و با اخلاص برای خدمت به مناطق محروم و کم برخوردار، به ویژه روستائیان عزیز با فرهنگ و روحیه جهادی قدم برداشته و سعی در عینیت بخشیدن به آیه شریفه : قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَهٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَی وَفُرَادَی را داشته و دارند.

با حضور رئیس بانک کشاورزی، نماینده فرمانداری، مدیر عامل شرکت بیمه، مسئولین ادارات و مراکز خدمات جهاد کشاورزی جلسه ای در خصوص رفع مسائل و مشکلات و ارائه راهکار مناسب در خصوص هویت گذاری و بیمه دام شهرستان در محل دفتر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد.

کاشت دانه های روغنی کلزا در سطحی بیش از بیست هکتار از اراضی مزروعی شهرستان بردسیر بصورت مکانیزه آغاز شده است و پیش بینی می شود سطح زیر کشت به 400 هکتار برسدو با عنایت به اینکه این دانه روغنی در چندسال اخیر در این شهرستان کشت گردیده است و با تشخیص رقم­های پربازده با استقبال کشاورزان پیشرو منطقه روبروست.

دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده وخواهد ماند.

طرح پهنه‌بندی عرصه‌های کشاورزی با هدف ارائه‌ خدمات حداکثری کارشناسان پهنه های تولیدی به بهره‌برداران و افزایش ضریب پوشش فعالیت‌های آموزشی و ترویجی به کشاورزان است.

عنایت به در پیش بودن چهاردهم مهرماه، روز ملی دامپزشکی، در راستای اطلاع رسانی به افراد جامعه در خصوص فعالیت های حوزه دامپزشکی، ستاد بزگداشت 14 مهر استان( اداره کل دامپزشکی استان کرمان و نظام دامپزشکی استان کرمان) اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی نموده است.

یک دوره کلاس آموزشی وبینار با عنوان پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی برگزار شد.

برداشت پسته در شهرستان ارزوئیه از سطح 944 هکتار باغات بارور از ابتدا شهریورماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان انار با حضور عباس سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان در محل فرمانداری برگزار گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق