عناوین اصلـــی
اوقات شــرعی
آب و هوا
آمار بازدید کنندگان
تاکنون: 377782

این ماه: 32949

این هفته: 5512

دیروز: 3186

امروز: 2326
اخبار مهم
  • برگزاری نشست مدیران جهاد کشاورزی با استاندار کرماندر سومین روز از هفته جهاد کشاورزی

  • در اولین روز از هفته جهاد کشاورزی رئیس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی با امام جمعه کرمان ملاقات نمودند

  • یکی از ضروریات بخش کشاورزی صنایع تبدیلی و تکمیلی است

  • « عطر افشاني قبور متبرك شهدا توسط كاركنان سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان»

اخبار اداره

شرکت کنندگان ضمن بازدید ازنحوه ی پرورش انجیردیم منطقه وآموزش نکات عملی بانحوه ی هرس ،روش جلوگیری ازتنش خشکسالی ،طریقه ی مبارزه باآفات وبیماریهای درخت انجیر،گرده افشانی ونحوه ی پیوند درخت انجیر آشناشدند ودرپایان به سوالات حضارپاسخ لازم داده شد.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: امیدوار است که در آینده با افزایش میزان تکثیر و پرورش ماهیان زینتی ،شهرستان سیرجان را به عنوان یکی از قطب های تکثیر ماهیان زینتی معرفی نماید كه علاوه بر ایجاد اشتغال نقش مهمی در صادرات ماهیان زینتی به استان های دیگر و کشور های همسایه داشته باشد.

کشت نشایی و خاک ورزی از مهمترین روش های جدید ومناسب کشت ذرت می باشد و از مهمترین مزایای کشت نشایی می توان به صرفه جویی در مصرف آب ،کاهش میزان بذر مصرفی ،کاشت با تراکم ،کوتاه نمودن طول دوره رشد وافزایش قدرت رقابت ذرت با علف های هرز را می توان نام برد هر چند این روش نیازمند به فراهم نمودن دستگاه نشاکار وتامین هزینه های لازم می باشد .

93واحد اجرایی سازمان نظام مهندسی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه راه اندازی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: هم به افزایش راندمان آبی با استفاده از سیستم های نوین و هم به افزایش ورود ماشین الات به کشاورزی جهت کاهش هزینه های تولید، بایستی توجه خاص کرد که سازمان جهاد کشاورزی استان در این دو زمینه شرايط رافراهم کرده كه لازمست کشاورزان نیز توجه خاص مبذول دارند .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک بيان داشت: با توجه به عملکرد بالاي زعفران و مصرف كم آب، اين محصول اقتصادي بوده و اقتصاد معيشتي كشاورزان را بهبود خواهد بخشيد.

مهندس قهري اظهار نمود كشاورزان جهت تهيه پياز زعفران به جهاد كشاورزي مراجعه نموده تا از سلامت پياز محصول خريداري شده اطمينان داشته باشند ومعمولاً پياز زعفران از شهرستانهاي بيرجند و زرند تهيه مي شود.

گفتني است مهمترین آفت گندم در استان کرمان سن گندم ، مهمترین آفات خرما زنجره و کنه تارتن خرما و در گردوآفت کرم خراط می باشد و جایگاه استان کرمان در خصوص مبارزه با آفات مطلوب بوده و به طور کلی هر جا که کشاورزان مشارکت و همکاری کنند ، مبارزه به خوبی انجام می شود .

جهت ردیابی آفت قرنطینه ای مگس مدیترانه ای نصب تله فرمونی راه حل مناسبی می باشد

امینیان اظهار اميدواري نمود با ترويج روش هاي پخت متنوع با گوشت آبزيان، ميزان مصرف سرانه افزايش يافته و اين امر سبب كاهش بيماريهاي قلبي و عروقي و ديگر بيماريها گردد.

در این کارگاه بیش از 30 نفر از زنان روستایی وکارشناسان با هدف آشنایی با مراحل کاشت و داشت و برداشت زعفران شرکت نمودند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق