عناوین اصلـــی
اوقات شــرعی
آب و هوا
آمار بازدید کنندگان
تاکنون: 511541

این ماه: 34590

این هفته: 1767

دیروز: 5166

امروز: 1767
اخبار مهم
  • امضاء تفاهم نامه مابين استانداري كرمان ورئیس سازمان امور اراضی كشور

  • « كارگاه آموزشي فن آوريهاي نوين باغباني محصول گردو در مركز آموزش كشاورزي باغين از توابع كرمان»

  • «استان کرمان در زمینه تولید بذر گندم نمره قبولی گرفت»

  • «در هفتمين روز از هفته دولت، افتتاح طرح بي نظير توليد و پرورش آرتميا خاورميانه در شهرستان رفسنجان »

  • افتتاح یک طرح سردخانه و یک طرح گلخانه هیدروپونیک گل رز ، شهرستان بردسیر در هفته دولت

اخبار اداره

در این جلسه علیرضا رزم حسینی خواستار اجرای طرح دامداری صنعتی برای دامداران خاتون‌آباد شهربابک شد و خاطر نشان کرد: طرح کاداستر یکی از راه‌های جلوگیری از زمین‌خواری است، زیرا مشخص می‌شود، زمین متعلق به دولت یا ملت است.

در این جلسه علیرضا رزم حسینی خواستار اجرای طرح دامداری صنعتی برای دامداران خاتون‌آباد شهربابک شد و خاطر نشان کرد: طرح کاداستر یکی از راه‌های جلوگیری از زمین‌خواری است، زیرا مشخص می‌شود، زمین متعلق به دولت یا ملت است.

« توزيع کارت زرد و حشره کش بیولوژیک در بین گلخانه داران ماهان كرمان جايگزين مناسب سموم شيميايي»

42 نفر از بهره بردارن و کارشناسان بخش راین در این کارگاه آموزشی شرکت نمودند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: کشاورزان منطقه راین بدلیل توجه کافی به توصیه های کارشناسان کشاورزی و استفاده بجا از سموم کشاورزی، پسته با کیفیت مطلوب تولید و روانه بازار میکنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه مسابقات قرآنی در سطح وزات خانه بر اساس مستندات از سال 67 کلید خورده است اظهار کرد: در سال جاری بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآنی در بخش های مختلف در سطح وزارت خانه برگزار شد که نشان از رونق بحث های قرآنی در سطح وزارت خانه را دارد.

مدیر شیلات استان کرمان اظهار اميدواري كرد: با موفقیت آمیز بودن پرورش این ماهی با توجه به شرایط زیستی و آب و هوایی استان و همچنین تامین بچه ماهی و ايجادزیرساخت های لازم ، تولید مناسبی از این گونه را در سالهای آینده در استان کرمان شاهد باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی استان گفت: مديران جهاد كشاورزي شهرستانها با همكاري نيروي انتظامي از هرگونه جابجايي وانتقال كندوهاي زنبور عسل در طول مدت آمار گيري ممانعت بعمل مي آورند.

کیفیت خرمای استان کرمان بدلیل وجود شرایط آب وهوایی مناسب برای کشت و پرورش این گیاه مطلوب بوده بطوریکه استان کرمان را به یکی از قطب های مهم تولید خرما در کشور تبدیل نموده است

یکدوره آموزشی پرورش ماهیان سردابی ویژه علاقه مندان و کشاورزان بخش راین برگزار گردید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت باتوجه به محدودیت سفره های آب زیرزمینی و پیگیریهای بعمل آمده جهت تغییر روش های آبیاری سنتی به قطره ای و زیر سطحی در طول سال گذشته حدود 400 هکتار در شهرستان آبیاری زیر سطحی اجرا شده است که 200 هکتار از تسهیلات بلاعوض استفاده نموده اند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق