اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در تابستان سال جاری جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی با محوریت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار می شود.

  • جزئیات صدور مجوز جدید گیاهان داروئی مشترک اعلام گردید

اخبار اداره

با توجه به نزدیک شدن به فصل ظهور حشرات کامل آفت قرنطینه ای و خطرناک مگس میوه مدیترانه ای و لزوم ردیابی دقیق و مستمر این آفت، کلاس آموزشی ردیابی و کنترل آفت مذکور، در محل سالن کنفرانس مدیریت شهرستان کرمان برگزار گردید.

بانوان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان قهرمان مسابقات فرهنگی ورزشی جام رمضان شدند.

این شهرستان دارای 48 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی می باشد که از این سطح 38 هکتار نهال و 10 هکتار آن بارور می باشد و برداشت گل محمدی از سطح 10 هکتار گلستان بارور شهرستان از 20 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد.

با توجه به اهمیت پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو و بالا بردن سطح آگاهی دامداران، کلاس آموزشی آشنایی با تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با حضور 20 نفر از بهره برداران و دامداران در محل روستای سرآسیاب شش بخش چترود با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان برگزار گردید.

در قرارگاه زیستی بحث اصلی رصد، پایش، شناسایی و تشخیص است و اگر تهدید در مراحل اولیه شناسایی و با آنان مقابله شود از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری می شود

جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

با توجه به ضرورت اجرای طرح ملی هویت گذاری دام سبک و سنگین، لزوم نظارت بر ورود و خروج دام زنده در کشور و با وجود گستردگی جمعیت دام سبک و سنگین در استان‌ها اجرای طرح "هویت‌گذاری دام " یکی از راهکارهای موثر در پیشگیری از قاچاق دام است.

پروانه مذکور خسارتی روی محصولات کشاورزی ندارد و مشکلی برای مردم ایجاد نمی کند و با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی‌ها این موج جمعیتی رو به کاهش خواهد گذاشت

با حضور مسئول سرگروه حقله صالحین حجه الاسلام علیدادی، جلسه شورای بسیج سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار گردید

شنیده ها حاکیست در شهرستان رفسنجان به صورت غیرقانونی سم فاقد مجوز و برچسب فارسی الیت توزیع شده است.

در شهرستان کرمان این گیاه دارویی در 2 نوبت اسفند و شهریورماه کشت می شود و در هر کشت 4 چین با فواصل زمانی 45 روز برداشت می گردد.

میزان عملکرد گلستانهای استان بالغ بر1700 کیلوگرم در هکتار می باشد.

آیین گرامیداشت وفات حضرت خدیجه (س)درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزارشد.

در اين مراسم معنوي که مسئولین روابط عمومی ادارات کل حضور داشتندحاضرين با قرائت زیارت قبور شهدا به عطرافشاني قبور شهدا با گلاب ونثار گل به مقام شامخ شهدا اداي احترام نمودند.

این پروژه به مساحت 40 هکتار و دارای 40 واحد بسته بندی با ظرفیت 120هزار تن و اشتغال 800 نفر به طور مستقیم می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق