اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • سرانه مصرف مرغ در استان کرمان 22کیلوگرم می باشد

  • در سه ماهه اول سال جاري 420 هزار قطعه بچه ماهي گرم آبي در استخرهاي استان رها سازي شد.

  • اعطاء تسهیلات به طرح های نوآورانه کشت گیاهان دارویی

اخبار اداره

بطور متوسط میزان تولید محصول زعفران در شهرستان کرمان در حدود 5/2 کیلوگرم در هکتار و بالاترین میزان تولید در واحد سطح در این شهرستان 4کیلوگرم در هکتار می باشد.

در حال حاضر تعداد 25 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان رفسنجان در حال فعالیت می باشند و پیش بینی می شود تا پایان سال مقدار 100 تن گوشت سفید توسط بهره برداران به بازارمصرف شهرستان رفسنجان عرضه شود.

در اين دوره هاي اموزسي بیش از 550 نفر از کشاورزان ودامداران شهرستان بم حضور داشتند.

درسطح 6 هکتار گیاهان دارویی شامل : آلوئه ورا ، نعناع فلفلی، مرزنجوش، زرشک، زعفران وگل انار فارسی در شهرستان ارزوئیه کشت می شود.

در شهرستان رابر با سطح زیر کشت 17 هکتار بارور ، سالانه 68 کیلوگرم محصول زعفران برداشت می گردد

احمد مسعودی، طی چند سال اخیر علیرغم محدودیت منابع آبی که شهرستان داشته است، روند کاشت و توسعه در این مناطق مطلوب بوده است.

کارگاه آموزشی "اجرای سیستمهای آبیاری نوین در طرح تجمیع چاه تلمبه خیر آباد" با تاکید بر اجرای طرح آبیاری تحت فشار با حضور رئیس اداره آبیاری شهرستان و جمعی از باغداران چاه تلمبه خیر آباد در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید.

در این کارگاه که تعداد30 نفر از بهره برداران کشاورزی حضور داشتند، روشهای کاشت، داشت و برداشت زعفران آموزش و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد

خانواده شهدا مثل شهدای برای ما عزیز و ارزشمند هستند، تاکید کرد وظیفه مسئولان است مشکلات خانواده شهدا را رسیدگی کنند.

از سیاستهای اقتصاد مقاومتی کاشت محصولات پر بازده با نیاز آبی کم می باشد از جمله بر نامه های پیش رو جهت افزایش کاشت زعفران، تسهیلات کم بهره، تشویق و بازدید کشاورزان از اراضی کاشت شده، توزیع پیاز زعفران و...می باشد.

هدف از برگزاری این جلسه، تشویق و ترغیب کشاورزان به اجرای طرحهای آبیاری نوین اعلام نمود.

این قنات یکی از قناتهای مهم شهرستان بم با دبی 300 لیتر در ثانیه می باشد که بیش از 850 بهره بردار و400 هکتار اراضی کشاورزی وباغات تحت الشرب دارد.

این دوره آموزشی با حضور تعدادی از گوسفند داران منطقه در محل مدیریت جهاد کشاورزی انار برگزار گردید.

سطح فعلی زیر کشت گیاهان دارویی شهرستان بم 15 هکتار از نوع گشنیز،نعناع،زیره سبز،گاوزبان ،آلوئه ورا و... می باشد و با توجه به آب وهوای متنوع امکان کشت گیاهان دارویی گرمسیری و سردسیری وجود دارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق