اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در كنار اقدامات اجرائي براي اطمينان بخشي حليت غذاها به جامعه، رسانه ها نقشي بي بديل در فرهنگ سازي وپيگيري موضوع داشتند

  • تامين مواد غذائي سالم مهمترين وظيفه جهاد كشاورزي است

  • محورهاي تحقق اقتصاد مقاومتي در بخش کشاورزی استان كرمان

  • با اجرای طرح همیاران آب و همت مضاعف کشاورزان در سال آینده نمونه های کشاورزی بیشتری در استان خواهیم داشت

  • امیدواریم در سال 95 در مقام عمل؛ بحث اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد

اخبار اداره

مدیر آب و خاک استان، طي دو سال اخير با اجراي طرح‌هاي نوين آبياري حدود 48 ميليون مترمكعب در بحث آب صرفه‌جويي شده است و اين مهم به تقويتَ سفره‌هاي آب زيرزميني كمك خواهد كرد .

شهرستان­های بم، نرماشیر وبخش اندوهجرد در استان کرمان دارای بیش از 27 هزار هکتار باغ خرما بوده و این آفت در این مناطق بیشتر دیده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کوهبنان، تاكنون دو واحد از شش واحد این مجتمع دامي براي پرورش هر واحد 50 راس گاو شيري واگذار گرديده است.

عباس سعیدی، در برنامه ستاد تنظیم بازار شب عید استان ،خوشبختانه در استان کرمان ضایعات میوه نداشته و با تدبیر مسئولین کمیته راهبردی تمامی میوه های تامین شده به فروش رفت .

مدیر جهاد کشاوزی شهرسان کوهبنان، نژاد گوسفند شال- رومانوف چند قلوزا و با بازده توليد مثلي بالا و بره آن قابليت افزايش 200 گرم وزن روزانه را دارا مي باشد.

حبیبی، جهت کنترل این بیماری اقدامات گسترده اي صورت گرفته و با بازدیدهای مکرر میدانی توسط کارشناسان حفظ نباتات و شبکه مراقبت جهت پیش آگاهی و بررسی وضعیت زنگ زرد در مزارع گندم و جو به مديريت گزارش شده است.

در این جلسه تعدادی از کشاورزان فعال در طرح ناظرین نیز حضور داشته و با ارائه مطالب کاربردی زمینه انتقال آن از طریق مروجین کشاورزی به سایر کشاورزان فراهم گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهبنان، ده هزار قطعه ماهي كپور در سد جور رها سازي شده است

مدیر شیلات استان، این طرح با اهداف افزايش توليد در واحد سطح، اقتصادی نمودن تولید و ترويج آن در بين كشاورزان و استفاده بهينه از منابع آبهای کشاورزی در سطح استان صورت گرفته است.

پورخاتون، بهبود تغذيه گياهي از اولویت های مهم معاونت بهبود تولیدات گیاهی می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه، با توجه به خشکسالی در سالهای اخیر و کاهش آبهای زیرزمینی بایستی الگوی کشت تغییر کند و الگوی کشت مناسبی ارائه گردد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق