عناوین اصلـــی
اوقات شــرعی
آب و هوا
آمار بازدید کنندگان
تاکنون: 420547

این ماه: 16572

این هفته: 85

دیروز: 1456

امروز: 85
اخبار مهم
  • « توليد بيش از 3092 تن گوشت مرغ دريك ماه در استان كرمان»

  • « ركابزني مسیر کرمان تا ماهان با دوچرخه توسط جهادگران سازمان جهاد کشاورزی استان كرمان »

  • *همایش صرفه جویی در مصرف آب در سيرجان *

  • بيانيه سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان به مناسبت روز جهاني قدس

اخبار اداره

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: كشاورزان بذرمورد نیاز خود را از بذور تهیه شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی ومراکز خدمات تابعه تامین می کنند.

مديريت تعاون روستایی در زمينه خريد گندم تضميني تا كنون اقدام به خريد 11300 تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان نموده كه اين محصول به سيلوهاي نگهداري گندم در استان تحويل گرديده است.

در چهارمین دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی های ایران که با حضور بیش از 500 نفر از اساتید و کارشناسان روابط عمومی های کشور در مرکز همایش سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد،وزارت جهاد کشاورزی «تندیس زرین» سرآمدان روابط عمومی های ایران را دریافت کرد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: پیش بینی می شود در سال جاری بالغ بر 2000 تن تولید و هر کیلو گرم انجیر به قیمت 6000-5000 تومان در محل باغ از کشاورزان خریداری شود.

مرحله مقدماتی مسابقان قرآن کریم ادارت و سازمان های تابع وزارت جهاد کشاورزی در استان کرمان در 10 رشته قرآنی شامل قرائت، ترتیل، تفسیر، مفاهیم، اذان، حفظ یک جزء، حفظ ده جزء، 20 جزء و کل برای کارکنان، همسران، فرزندان كاركنان جهاد کشاورزی و ادارات تابع صبح روزپنجشنبه اول مرداد ماه با حضور 170 نفر برگزارو مرحله دوم در اواسط مردادماه جاری برگزار می شود .

در تيرماه سالجاري عمليات اجرائي آبياري تحت فشار قطره اي ، باراني و كم فشاردر 606 هكتار مزارع وباغات شمال استان به پايان رسيد

مرکز خدمات ترویج جهاد کشاورزی بخش هنزاء فعالیت خود را با برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی کشاورزی در سطح وسیع در دزمینه های کود دهی صحیح درختان میوه وگردو ،مبارزه با آفات وبیماریهای در ختان میوه خصوصا کرم خراط وتغذیه دام در منطقه شروع کرد که با استقبال قابل توجه کشاورزان منطقه مواجه شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: محصول گندم توسط کمباین برداشت و در مناطق کوهستانی و صعب العبور بصورت دستی ، برداشت انجام و متوسط عملکرد در منطقه راین5/3 تن در هکتار میباشد .

32 نفر از کشاورزان ارزوئیه راهکارهای لازم در خصوص مبارزه با کرم گلوگاه انار و زنبور مغر خوار پسته را آموزش دیدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان اظهار داشت: شهرستان سیرجان در حال حاضر دارای حدود 50 هکتار مزرعه زیر کشت زعفران می باشد که بیشتر آن در مناطق هماشهر واقع شده اند . زمان کاشت این محصول در شهرستان سیرجان نیمه دوم شهریور ماه تا اواخر مهرماه و زمان برداشت آن از نیمه دوم آبان تا اوایل آذرماه میباشد .

معاون تحقیقات و آموزش جهاد کشاورزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس موسسه تحقیقات پسته کشور گفت همگان باید مرگ تدریجی کشاورزان به دلیل بحران آّب را باور کنیم و در این خصوص فرهنگ سازی کرده که از آب به اندازه مصرف کنیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق