اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • افتتاح کانال 1600 متری در سرآسیاب 6 بخش چترود شهرستان کرمان

  • تولید در بخش کشاورزی صدقه جاریه است.

  • همایش تقویت باورهای دینی و روحیه جهادی در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی با حضور حضرت آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

  • نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور وارد کرمان شد

  • یازده غرفه نمایشگاه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای بخش کشاورزی و دامپروی استان کرمان آغاز به کار نمود.

اخبار اداره

امروز 576 تن شکر به مقصد استان کرمان بارگیری شد و تا لحظاتی دیگر در انبارهای استان به منظور توزیع تخلیه می شود.

در راستای تنظیم بازار میوه شب عید، قبل از تحویل سال قریب به 1000 تن سیب و پرتقال در134 غرفه در سطح این استان توزیع می شود

علاوه بر مواد غذایی، کالاهای اساسی و حامل های انرژی که طبق روال سالهای گذشته در جاده های سراسر کشور در طول ایام تعطیلات نوروزی شامل محدودیت های ترافیکی نمی شدند، میوه و مرکبات طرح تنظیم ایام پایان سال ( سیب درختی و پرتقال) و نهاده های دامی شامل ذرت، کنجاله سویا، جو و دانه های روغنی نیز شامل اعمال محدودیت های ترافیکی نشوند.

کلاسهای آموزشی،ترویجی کشاورزی جهت بالا بردن توانایی جوانان واشتغالزایی با همکاری سپاه پاسداران با زمینه های کشت زعفران،پرورش قارچ،پرورش دام سبک برای سربازان وظیفه در محل سالن آموزشی سپاه برگزار گردید.

با توجه به انجام عملیات رهاسازی حشرات مفید در گلخانه های آلوده استان این عملیات درگلخانه های محصولات جالیزی خانم مرشدی واقع در شهرستان کرمان، منطقه هفت باغ و گلخانه توت فرنگی آقای رستگاری واقع در شهرستان بردسیر اجرا شد.

مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی برای شکر در استان کرمان وجود ندارد گفت: شکر باید با قیمتی در حدود ۳ هزار و ۴۰۰ تومان در کرمان به فروش برسد .

در این کارگاه آموزشی به کشاورزان و باغداران محترم توصیه شد قبل از کود دهی نخلستان حتماً از باغ مورد نظر آزمایش خاک انجام دهند.

در سطح شهر کرمان 30 غرفه و در کل استان 134 غرفه به توزیع میوه می پردازند.

پیامبر(ص) دو امر نماز و زکات را مهم دانسته و نماز را بهترین وسیله برای ارتباط با خدا معرفی کرده است.

شهرک بسته بندی خرما به مساحت 30 هکتار در بروات طراحی و با توجه به درخواست سرمایه گذاران 40 واحد بسته بندی خرما با ظرفیت 120 هزار تن در آینده نزدیک در آن محل احداث و به بهره برداری می رسد.

دو مرغداری 20 هزار قطعه ای به ظرفیت 40000 قطعه در روستای بی بی حیات از توابع بخش چترود در شهرستان کرمان به بهره برداری رسید.

یک کارگاه متخلف در زمینه تولید سم غیر مجاز در شهرستان زرند شناسایی و با تایید مقامات قضایی پلمپ گردید.

بر نهالستانهای شهرستان کرمان با حمایت فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر ارگانهای ذیربط نظارت می شود.

در حال حاضر شکر در حال تحویل و حمل به استان است و از طریق عاملین تعیین شده از سوی صنف با قیمت تنظیم بازار توزیع در حال توزیع است.

شهرستان ارزوئیه قطب کشاورزی استان است و67 % مردم شهرستان در امر کشاورزی فعالند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق