تازه ترین خبــرها
کارگاه آموزشی کنترل وسنجش ریزش کمباینها در شهرستان ارزوئيه برگزار شد
پيش‌بيني ۳۰ هزار تن محصول پسته براي شهرستان رفسنجان داشتيم اما خسارتي كه به محصول وارد شد، ۸۵ درصد اين مقدار هم از بين رفت.
آفت سوسک سرشاخه خوار پسته (سوسکو)
دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه ( گموز یا شیره سیاه ) در باغات پسته
شپشک نخودی به
سيلاب به باغات و قنوات شهرستان راور خسارت وارد نمود
به 80 درصد باغات پسته شهرستان كرمان خسارت وارد شده است.
اطلاعیه تمدید کارت نظام مهندسی با تخفیف 50 درصد
در سالهای آینده رقم برتر جایگزین رقم های سنتی در شهرستان ارزوئیه می شود.
بهره برداري ازپنج پروژه صنايع كشاورزي شهرستان بم در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد)
طرح تحقیقاتی شناسایی لاینهای مقاوم به شوری گندم و جو در شهرستان سیرجا ن اجرا شد
آغازطرح مبارزه با آفت کرم خراط در شهرستان رابر با کمک فرمون اخلالگر هورمونی
برگزاری کارگاه آموزشی پرورش گلهای آپارتمانی در راور
پروانه هلیوتیس
پوسیدگی طوقه و ریشه یا بیماری گموز پسته
پوسیدگی طوقه و ریشه یا بیماری گموز پسته
لیسه سیب
آفت کرم خراط
در سال 97، توسعه 2700 هکتار گلخانه و اصلاح و بازسازی 452 هکتار گلخانه در سراسر کشور سیاستگذاری شده است.
نوسانات دمایی،سرمازدگی،گرمازدگی و...عامل اصلی کاهش 84 درصدی محصول پسته در استان کرمان
شش پروژه كشاورزي و دامپروري شهرستان زرند در هفته جهاد كشاورزي به بهره برداري مي رسد
مراسم غبارروبی نمازخانه های سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان درآغاز ماه مبارک رمضان
اجرا طرح ضیافت جهت توزیع اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان
شپشک واوی سیب
آفت کرم خراط
سن های زیان آور پسته
نحوه خسارت سن های زیان آور پسته
زنجره خرما
دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه (گموز یا شیره سیاه) پسته
پوسیدگی طوقه و ریشه یا بیماری گموز پسته
شته خالدار هلو
لیسه سیب
سن های زیان آور پسته
سن قرمز پسته
آفت شپشک تنه ای پسته
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
متن کامل خبــر
کد خبر: 6058 | تاریخ وقوع: 1397/02/11 | تاریخ انتشار: 1397/02/11 | 12:42 PM | بازدید: 92    


اولين جلسه ستادبرگزاري يادواره شهداي سنگر ساز بي سنگر استان كرمان در محل دفتر نماينده ولي فقيه وامام جمعه كرمان وباحضور اعضائ اين ستاد برگزار شد.
اولین جلسه ستاد برگزاری یادواره شهدای سنگر ساز بی سنگر استان کرمان در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان وباحضور اعضاء این ستاد برگزار شد.


بنا
به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، اولین جلسه ستاد برگزاری یادواره شهدای سنگر ساز بی سنگر استان کرمان در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان وباحضور اعضاء این ستاد برگزار شد.

نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان در این دیدار گفت  خداوند انشاا... تلاش ما را که برای گرامیداشت یاد شهدا اقدام می کنیم در کارنامه ما ثبت کند.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی یکی از حساس ترین وزارتخانه های کشور که صدها خدمت متنوع و گوناگون به مردم ارائه می کنید، افزود : یکی از نیازهای مهم انسان که حیاتی است، تحت مدیریت شماست

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه شکل گیری جهاد بنحوی بود که این نهاد وظیفه محور شکل گرفت و هرجا انقلاب نیاز داشت این نهاد حضور داشت افزود : ابتدا وظیفه جهاد محرومیت زدایی بود که در کانونهای محرومیت حضور پیدا می کردند که نه برای نام و نه برای نان کار می کردند وچون اینگونه بود خلی زود درخشید و جهانی شد و برای همگان الگو شد

امام جمعه کرمان افزود:آنگاه که مورد حمله دشمنان قرار گرفتیم جهاد مسئولیت مهندسی رزمی را به عهده گرفت و پایه رشد مهندسی رزمی و توانمندیهای امروزی در جهاد سازندگی شکل گرفت

علیدادی سلیمانی با بیان اینکه شهدا به تجلیل و تکریم نیاز ندارند ما به این برنامه ها نیاز داریم افزود: ما به شدت به معرفی اینگونه الگوها نیاز داریم واین افرادی که کانون تقوا، اخلاص، ایثار و ازخود گذشتگی و خدمت هستند و چه الگویی بهتر از اینها وجود دارد؟

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه امیدوارم هر چه می توانید این بحث شهدا را پر رنگتر، قوی تر و... ببینید و انشاا... این کار درخشش خوبی در استان داشته باشد، افزود: برگزاری یادواره شهدا خدمت به نسل جدید است که الگوی واقعی را بشناسند واین یادواره بسیار ارزشمند و عزیز است.

در این جلسه عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت جهاد سازندگی در 27 خرداد 1358 با فرمان حضرت امام (ره)  تاسیس شده و ابتدا با حضور در روستاها به ارائه خدمات خالصانه پرداختند که راههای روستایی، آبرسانی روستایی و برق رسانی به روستاها و... از جمله خدمات خالصانه آنها بود که بدون هیچ چشمداشتی انجام می شدو بعد از آن در جنگ حضور پیداکرد در قالب مهندسی رزمی جهاد جان خود را سپر رزمندگان کرده برای آنها سنگر و خاکریز  احداث کردند.

وی افزود به پاس این خدمات خالصانه در سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تاسیس جهاد سازندگی اولین یادواره شهدای سنگر ساز بی سنگراستان کرمان  برگزار می شود .


نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق