تازه ترین خبــرها
فعالیتهای مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان بم در هفته جهاد کشاورزی
در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی مسئولین و کارکنان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان کرمان در مراسم نماز جمعه شرکت نمودند
توسط مهندسین کشاورزی بسیجی ،چهلمین سالگرد تاسیس جهاد سازندگی گرامی داشته شد
دیدار کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فهرج با فرماندار محترم شهرستان درهفته جهاد کشاورزی
"قابل توجه کشاورزان، بهره برداران و تولیدکنندگان محصولات سالم و ارگانیک "
برگزاری دوره آموزشی احراز صلاحیت متقاضیان کنترل کیفیت محصولات کشاورزی در مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان
دیدار کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان با امام جمعه این شهرستان ریگان در هفته جهاد کشاورزی
بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در مراسم نماز جمعه شهرستان رفسنجان قرائت شد
قرائت بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در مراسم نماز جمعه شهرستان سیرجان
از سال 93 تا کنون 1090 هکتار از باغات مناطق پسته کاری شهرستان شهربابک سربرداری و تعویض پیوند شده اند .
اصلاح نژاد دام گامی موثر جهت تولید بیشترگوشت
"قابل توجه کشاورزان، بهره برداران و تولیدکنندگان محصولات سالم و ارگانیک "
دیدار کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر با فرماندار شهرستان بردسیر
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی زنان صندوق های خرد روستایی باپرورش دام وطیوردر شهرستان نرماشیر
درآمد بخش کشاورزی درآمد مناسبی است و سود سالیانه آن می تواند صرف سرمایه گذاری شود
دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران با استاندار کرمان در ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی
در ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی نشست فنی و تخصصی نقش علم و فناوری در رونق تولید و افزایش محصولات کشاورزی برگزار گردید
سن سبز
پسیل پسته
کرم گلوگاه انار
سوسک شاخک بلند رزاسه
کرم سفید ریشه
پروانه برگ‍خوار سفید پسته (رائو)
كنه تار عنكبوتي
کرم برگخوار ذرت
کرم سیب
کرم خراط
مگس گیلاس
پسیل پسته
پسیل پسته
مگس جالیز
مگس گیلاس
بیماری لکه غربالی هلو
سفیدک سطحی گل محمدی
كرم طوقه بر
بیماری لکه موجی سیب زمینی
پسیل پسته
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 6811 | تاریخ وقوع: 1397/12/05 | تاریخ انتشار: 1397/12/05 | 12:32 PM | بازدید: 276    


تولید در بخش کشاورزی صدقه جاریه است.
گنج ها و زیبایی های طبیعت، بیان هنرمندانه از معارف اسلامی است.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، همایش تقویت باورهای دینی و روحیه جهادی در آغاز دهه پنچم انقلاب اسلامی با حضور حضرت آیت ا... تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور و هیات همراه در این سازمان برگزار گردید.

در این مراسم حضرت آیت ا... تقوی نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفتند: جهاد کشاورزی در مسیر رویش ها و پویش ها، سبزی ها و خرمی هاست وتامین معیشت مردم به خاطر تلاش های ارزشمند کارشناسان کشاورزی است و سبد خانوار مردم با تلاش ها و مدیریت همکاران جهاد کشاورزی رونق می یابند.

ایشان افزودند: در اسلام تولید، ارزشمند است و برعکس آن، نپرداختن به تولید از نظر فرهنگ اسلامی محکوم است و تولید تداوم وجود است و هستی با عدم تولید مشکل پیدا می کند.

حضرت آیت ا... تقوی در ادامه افزود: ترکیب مواد اولیه با هدفمندی در مسیر و علم به نتیجه نهایی، موجب تولید محصول است.

حضرت آیت ا... تقوی در این همایش با بیان اینکه زمین مادر همه تولیدات است، افزود: خاک و آب دو پایه مهم کشاورزی می باشند که باید از هر دو این منابع حافظت شود و با طبیعیت هماهنگ شد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشاورزی سنتی جوابگوی جوامع کنونی نیست و باید کشاورزی علمی شود ، بیان داشت: و در حال حاضر کارشناسان پهنه در ارتباط مستقیم با کشاورزان یا همان مجاهدان این بخش می باشند و در راه ورود علم به مزارع می کوشند.

حضرت آیت الله تقوی با بیان اینکه هر تولیدی صدقه جاریه است، افزود: بعضی ها پس از مرگ پرونده آنها باز است و ثواب باقیات الصالحات در آن ثبت می شود، اینان کسانی هستند که درختی کاشته اند یا چاهی حفر کرده اند و یا باغی را آباد کرده اند و این امر در بخش کشاورزی بیان شده است.

ایشان با اشاره به این روایت که پیامبر اسلام(س) در برابر جمعیت، دست پینه بسته یک کشاورز نخلدار را بوسید، افزود: این امر نشان دهنده اهمیت موضوع بخش کشاورزی است که باید بصورت یک فرهنگ در جامعه ترویج شود و تولید معیشت و سلامتی مردم در گرو رشد این فرهنگ در جامعه است.

  حضرت آیت الله تقوی با اشاره به روایات اسلام بیان داشت: کشاورزان گنجینه های خداوند بر روی زمین هستند و هیچ چیز در روی زمین و زندگی انسان دوست داشتنی تر از زراعت نیست و قدرت ملی هر کشور وابسته به تولیدات کشور و خودکفایی محصولات است.

ایشان با بیان اینکه هرکسی کار کند و بر تولید بیافزاید، بر قدرتش افزوده می گردد، افزود: خودکفایی کشور در گرو افزایش تولید و اتکا به تولیدات داخل و رفع مایحتاج کشور در همه زمینه ها توسط تولیدات داخلی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور خاطر نشان کرد: در زمان حاضر باید کشور قدرتمند باشد و قدرتمند بودن ناشی از توانمندی و قدرت علمی کشور است و در سایه علم، قدرت بوجود می آید و این قدرت می تواند در مسیر دفاع از خود و کشورهای مظلوم صرف شود چه بسا قدرت سبب افزایش ثروت ملی می گردد.

 ایشان افزودند: در سایه تولید، عزت بدست می آید و در بخش کشاورزی می توان با استفاده از امکانات خدادادی از سرمایه های ملی مانند خاک و آب و... همراه با دانش و علم به عزت کشور افزود.

حضرت آیت الله تقوی در پایان افزود: خدمات انجام شده در بخش کشاورزی باید بیشتر به جامعه معرفی شود چرا که این خدمات با امنیت ملی کشور گره خورده است و بعد از وزارت علوم، وزارت جهاد کشاورزی علمی ترین وزارتخانه است و در این راه هرچه داریم از خون شهدا و راه امام خمینی قدس سره شریف است.

در پایان این همایش طی حکمی از سوی حضرت آیت الله تقوی، حجه الاسلام و المسلمین قاسمی زاده  به عنوان حاکم شرع اراضی کرمان منصوب شد.

برچسب ها: تولید | کشاورزی
نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق