تازه ترین خبــرها
کشاورزان سیرجانی به کشت علمی محصول گندم ترغیب می شوند
کشاورزان سیرجانی به کشت علمی محصول گندم ترغیب می شوند
روز جهانی بدون سم با ترويج و توسعه مدیریت تلفیقی آفات
شیوع بیماری آنفولانزای مرغی خسارت زیادی را به بهره برداران وارد می کند
سطح زیر کشت زعفران درسال زراعی 99-98شهرستان شهربابک 130 هکتار بارور و 20 هکتار نهال میباشد .
در رفسنجان، کم‌آبی موجب شده کشاورزان از کشت‌های جایگزین استقبال کنند
تشکیل کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام در شهرستان شهربابک
برداشت 120 کیلوگرم زعفران در شهرستان رفسنجان
برگزاری همایش زکات و امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان بم
تخصیص سوخت مایع گلخانه داران
برگزاری کلاس آموزشی کشت زرشک در بخش باغین
نشست آموزشی بیمه پایه اجباری و هویت گذاری دام های سبک و سنگین در شهرستان شهربابک برگزار شد
برگزاری کلاس آموزشی کشت گیاه دارویی زیره سبز در بخش چترود
همایش شکوه و اقتدار بسیجیان جهاد کشاورزی شهربابک در روز بسیج برگزار شد.
برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی جنوب شرق ایران
همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات دولت، طرح آبیاری تحت فشار 165 هکتاری در شهرستان انار با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید
همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان، بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از گاوداری صنعتی 1000 راسی گاو شیری در شهرستان انار
کاهش خسارت زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب
کاهش خسارت زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
راهکارهای موثر جهت کاهش افلاتوکسین در مرحله انبارداری پسته
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 6811 | تاریخ وقوع: 1397/12/05 | تاریخ انتشار: 1397/12/05 | 12:32 PM | بازدید: 416    


تولید در بخش کشاورزی صدقه جاریه است.
گنج ها و زیبایی های طبیعت، بیان هنرمندانه از معارف اسلامی است.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، همایش تقویت باورهای دینی و روحیه جهادی در آغاز دهه پنچم انقلاب اسلامی با حضور حضرت آیت ا... تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور و هیات همراه در این سازمان برگزار گردید.

در این مراسم حضرت آیت ا... تقوی نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفتند: جهاد کشاورزی در مسیر رویش ها و پویش ها، سبزی ها و خرمی هاست وتامین معیشت مردم به خاطر تلاش های ارزشمند کارشناسان کشاورزی است و سبد خانوار مردم با تلاش ها و مدیریت همکاران جهاد کشاورزی رونق می یابند.

ایشان افزودند: در اسلام تولید، ارزشمند است و برعکس آن، نپرداختن به تولید از نظر فرهنگ اسلامی محکوم است و تولید تداوم وجود است و هستی با عدم تولید مشکل پیدا می کند.

حضرت آیت ا... تقوی در ادامه افزود: ترکیب مواد اولیه با هدفمندی در مسیر و علم به نتیجه نهایی، موجب تولید محصول است.

حضرت آیت ا... تقوی در این همایش با بیان اینکه زمین مادر همه تولیدات است، افزود: خاک و آب دو پایه مهم کشاورزی می باشند که باید از هر دو این منابع حافظت شود و با طبیعیت هماهنگ شد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشاورزی سنتی جوابگوی جوامع کنونی نیست و باید کشاورزی علمی شود ، بیان داشت: و در حال حاضر کارشناسان پهنه در ارتباط مستقیم با کشاورزان یا همان مجاهدان این بخش می باشند و در راه ورود علم به مزارع می کوشند.

حضرت آیت الله تقوی با بیان اینکه هر تولیدی صدقه جاریه است، افزود: بعضی ها پس از مرگ پرونده آنها باز است و ثواب باقیات الصالحات در آن ثبت می شود، اینان کسانی هستند که درختی کاشته اند یا چاهی حفر کرده اند و یا باغی را آباد کرده اند و این امر در بخش کشاورزی بیان شده است.

ایشان با اشاره به این روایت که پیامبر اسلام(س) در برابر جمعیت، دست پینه بسته یک کشاورز نخلدار را بوسید، افزود: این امر نشان دهنده اهمیت موضوع بخش کشاورزی است که باید بصورت یک فرهنگ در جامعه ترویج شود و تولید معیشت و سلامتی مردم در گرو رشد این فرهنگ در جامعه است.

  حضرت آیت الله تقوی با اشاره به روایات اسلام بیان داشت: کشاورزان گنجینه های خداوند بر روی زمین هستند و هیچ چیز در روی زمین و زندگی انسان دوست داشتنی تر از زراعت نیست و قدرت ملی هر کشور وابسته به تولیدات کشور و خودکفایی محصولات است.

ایشان با بیان اینکه هرکسی کار کند و بر تولید بیافزاید، بر قدرتش افزوده می گردد، افزود: خودکفایی کشور در گرو افزایش تولید و اتکا به تولیدات داخل و رفع مایحتاج کشور در همه زمینه ها توسط تولیدات داخلی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور خاطر نشان کرد: در زمان حاضر باید کشور قدرتمند باشد و قدرتمند بودن ناشی از توانمندی و قدرت علمی کشور است و در سایه علم، قدرت بوجود می آید و این قدرت می تواند در مسیر دفاع از خود و کشورهای مظلوم صرف شود چه بسا قدرت سبب افزایش ثروت ملی می گردد.

 ایشان افزودند: در سایه تولید، عزت بدست می آید و در بخش کشاورزی می توان با استفاده از امکانات خدادادی از سرمایه های ملی مانند خاک و آب و... همراه با دانش و علم به عزت کشور افزود.

حضرت آیت الله تقوی در پایان افزود: خدمات انجام شده در بخش کشاورزی باید بیشتر به جامعه معرفی شود چرا که این خدمات با امنیت ملی کشور گره خورده است و بعد از وزارت علوم، وزارت جهاد کشاورزی علمی ترین وزارتخانه است و در این راه هرچه داریم از خون شهدا و راه امام خمینی قدس سره شریف است.

در پایان این همایش طی حکمی از سوی حضرت آیت الله تقوی، حجه الاسلام و المسلمین قاسمی زاده  به عنوان حاکم شرع اراضی کرمان منصوب شد.

برچسب ها: تولید | کشاورزی
نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق