تازه ترین خبــرها
کشاورزان سیرجانی به کشت علمی محصول گندم ترغیب می شوند
کشاورزان سیرجانی به کشت علمی محصول گندم ترغیب می شوند
روز جهانی بدون سم با ترويج و توسعه مدیریت تلفیقی آفات
شیوع بیماری آنفولانزای مرغی خسارت زیادی را به بهره برداران وارد می کند
سطح زیر کشت زعفران درسال زراعی 99-98شهرستان شهربابک 130 هکتار بارور و 20 هکتار نهال میباشد .
در رفسنجان، کم‌آبی موجب شده کشاورزان از کشت‌های جایگزین استقبال کنند
تشکیل کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام در شهرستان شهربابک
برداشت 120 کیلوگرم زعفران در شهرستان رفسنجان
برگزاری همایش زکات و امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان بم
تخصیص سوخت مایع گلخانه داران
برگزاری کلاس آموزشی کشت زرشک در بخش باغین
نشست آموزشی بیمه پایه اجباری و هویت گذاری دام های سبک و سنگین در شهرستان شهربابک برگزار شد
برگزاری کلاس آموزشی کشت گیاه دارویی زیره سبز در بخش چترود
همایش شکوه و اقتدار بسیجیان جهاد کشاورزی شهربابک در روز بسیج برگزار شد.
برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی جنوب شرق ایران
همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات دولت، طرح آبیاری تحت فشار 165 هکتاری در شهرستان انار با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید
همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان، بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از گاوداری صنعتی 1000 راسی گاو شیری در شهرستان انار
کاهش خسارت زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب
کاهش خسارت زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
راهکارهای موثر جهت کاهش افلاتوکسین در مرحله انبارداری پسته
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
مگس میوه مدیترانه ای
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 6906 | تاریخ وقوع: 1398/02/02 | تاریخ انتشار: 1398/02/02 | 12:36 PM | بازدید: 257    


همايش مقاومت جهادي مقدمه ظهوردر سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان برگزار شد.
همایش مقاومت جهادی مقدمه ظهور در این سازمان با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار، معاونین، مدیران و کلیه همکاران ستادی و ادارات وابسته به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، همایش مقاومت جهادی مقدمه ظهور در این سازمان با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار، معاونین، مدیران و کلیه همکاران ستادی و ادارات وابسته به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد.

در این همایش حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: طی دهه های گذشته  شاهد فتنه ها ی بودیم که هر رزو بر شدت آنها وپیچیدگی آنها افزوده می شود فتنه هایی مثل ظهورداعش و شکر خدا نابودی داعش، که باید درمقابل این فتنه ها استقامت کرد و فتنه مختص ایران نیست بلکه برای کل دنیاست که امروز شاهد انفجارها در کشورهای دیگرحتی غیر مسلمان نیز هستیم.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس روایات هرچه به سمت آخرالزمان می رویم فتنه ها جدیدتر وپیچیده تر می شود و این خود نشانه ای است که به سمت ظهور حرکت می کنیم وما با استقامت خود به دلیل بصیرتی که داریم ان شا الله زمینه ظهور امام زمان رافراهم می کنیم

حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار در این همایش بیان داشت: با توجه به آیه شریفه قران در هرمشکلی که پیش آید  و آن مشکل به هر میزان بزرگ باشد باید دو تکیه گاه داشت اول استقامت بر اعتقادات و توحید و دوم نماز است

وی افزود: رمز پیروزی ما عقب نشینی نکردن از مسایل دینی واستقامت است وبر اساس بشارت قران استقامت در دین ودر مقابل این فتنه ها مقدمه پیروزی بزرگ یعنی ظهور امام زمان(عج) می باشد.

وی افزود: ما چشم انتظار انسان والایی هستیم که از پیامبر اعظم (ص) و کسانی که توفیق زیارت امام زمان را پیدا کرده اند، صفات والایشان را درک کرده ایم و مقدمه ظهورشان همرنگ شدن درارزشهاست.

حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار در ادامه با بیان اینکه همراهی با امام زمان سنجش دارد و در دنیا هیچ چیز بدون سنجش نیست، افزود: میزان همراه شدن با امام زمان، پایبندی به ارزشهاست و در آن زمان که عصر غیبت است برادران دینی کسانی هستن که پای ایمانشان ایستاده اند اما این ایستادگی بسیار سخت است و بر اساس روایات آنروز نگهداشتن ایمان و ارزش های دینی از اینکه انسان دست بر تیغه ها برخلاف بکشد، سخت تر است و یا مثل این است که آتش را درکف دست نگه دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار داشت: دنیا امروز متحول شده است و دشمن تمام نیروهای خود را آماده کرده است تا دنیا را به فساد بکشد  ودلیل سخت بودن نگهداری دین مواردی است که اولین مسئله ضعیف شدن اعتقادهاست، دومین غفلت است که مقدمه ای بر این است که انسان قساوت بگیرد و سومین مسئله همین قساوت است که مقدمه توجیه و گناه است و چهارمین مرحله نزدیک شدن حق بر باطل است و پنجمین مرحله از بین رفتن حرمت ها است که حرمت های نسبت به دین در حالا از بین رفتن است.   

لازم به ذکر است در پایان همایش به 15 نفر به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

 

نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق