اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

با افتتاح طرحهای کشاورزی در هفته دولت دربم برای 110 نفر شغل ایجاد می شود.

با عنایت به اینکه ترکیب کنفیدور تحت عنوان آفت کش با آرم شبیه سازی شده بایر آلمان توزیع و عرضه شده، غیرمجاز است.

در جشنواره ترخون بخش گلباف دستاوردها و اقدامات اساسی در خصوص تولید، بسته بندی و فروش گیاهان دارویی بخصوص ترخون معرفی می گردد.

با انجام عملیات مدیریتی درباغات از جمله تغذیه صحیح وبه موقع وهرس شاخه های خشک درختان می توان عملکرد باغات هلو شهرستان راور را افزایش داد.

در هفته دولت که از دوم شهریورماه آغاز می گردد هشت طرح کشاورزی در شهرستان ارزوئیه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

مکان های عرضه تركيب غیرمجاز (کلتودیوم) شناسایی و مراتب از طریق دستگاههای ذیربط پیگیری و متخلفین به مراجع قضایی معرفی تا موازین قانونی اعمال می گردد.

اشتغالزايي هر هكتار كشت زعفران حدود 270 نفر روز طي يك دوره کشت برآورد شده و هزينه مورد نياز جهت احداث یک هکتار مزرعه زعفران 300 ميليون ريال می باشد.

مکان های عرضه تركيب غیرمجاز ( Vesket ) شناسایی و مراتب از طریق دستگاههای ذیربط پیگیری و متخلفین به مراجع قضایی معرفی تا موازین قانونی اعمال می گردد.

در هفته دولت 11 طرح آب و خاک،2 طرح دامپروری و سه طرح تولیدات گیاهی در شهرستان بافت به بهره برداری می رسد.

بر اساس توافق نامه مابین دفتر طرح ملی گیاهان داروئی وزارت جهاد کشاورزی با صندوق کارآفرینی به منظورحمایت از حلقه های زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی طی مدت پنج سال طرح های معرفی شده از سوی کمیته فنی مسقر در مراکز جهاد کشاورزی به صندوق کارآفرینی امید، بسته به نوع طرح تا سقف یک میلیارد ریال از تسهیلات با بهره 4 درصد برخوردار خواهند گردید.

رعایت اصول بهداشتی در استخرهای پرورش ماهی،کاهش تلفات و افزایش تولید را در بر خواهد داشت .

جلسه هم اندیشی شیلات سازمان با شرکت تعاونی آبزی پروران شرق استان در شهرستان بم برگزار گردید

بز نر اصلاح شده نژاد کرکی راینی به لحاظ ارزش ژنتیکی بالا و جهت جلوگیری از سوء استفاده احتمالی در کشتارآنها صرفا بین گله داران پرورش دهنده بز کرکی با معرفی نامه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه توزیع می گردد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق