اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

هرساله بالغ بر 150 هکتار از مزارع سطح شهرستان به کاشت هندوانه اختصاص می یابد وبا توجه به آب وهوای منحصر به فرد منطقه و خاک مناسب این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد

با هدف ترویج اصلاح روش آبیاری و ارتقاء بهره­وری اقتصادی آب در کشاورزی، در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور 15 نفر از کشاورزان مناطق رباط و خاتون آباد کلاس اموزشی اجرای روش های نوین آبیاری برگزار شد .

این دوره آموزشی با برنامه ریزی مدیریت هماهنگی ترویج ومدرسی دکتر حسینی در محل مدیریت شهرستان زرند برگزار گردید.

کرمان،جلسه کارگروه کشاورزی با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری و سایر اعضا کار گروه کشاورزی با محوریت خشکیدگی خوشه خرما و برداشت صحیح محصول و اجرای پروتکلهای بهداشتی در محل سالن فرمانداری شهرستان فهرج برگزار شد.

ابتدا هرس درختان آغاز شد و در ادامه اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه طرح فرمون گذاری انجام و نهایتاً با توصیه به کشاورزان برای تغذیه و آبیاری مناسب و خرید لارو کرم خراط از باغداران در حال انجام است.

در ایستگاه تحقیقاتی گردو10 رقم از استان کرمان ، 10 رقم از خارج از کشور و 17 رقم از بقیه استانهای کشور تهیه و از هر رقم اصلاح شده یا ژنوتیپ 6 عدد کاشته شده است و رقم های مختلف مورد مطالعه واز رقم مناسب با استان جوانه هایی جهت پیوند درختان در اختیار باغداران استان قرار داده می شود

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت: با همکاری فرمانداري شهرستان، نيروي انتظامي و شبكه بهداشت جلسه آموزشي ترويجي رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت در فصل برداشت پسته برگزار گرديد.

کلاس آموزشی رعایت پروتکل های بهداشتی برداشت وبسته بندی محصول خرما در شرایط کرونا با حضور کارشناسان اداره تولیدات گیاهی شهرستان وتنی چند از کشاورزان وباغداران پیشرو در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد

هرساله در فصل بهار اراضی زیادی جهت کاشت ست پیاز در این شهرستان آماده سازی ودر هرهکتار حدودا 150 کیلو بذر پیاز کاشته میشود و آبیاری آنها عمدتا توسط سیستم تحت فشار و نواری تیپ صورت می گیرد

محمدحسینی مدیرتعاون روستایی استان کرمان گفت: بازدید و آموزش کارگاهی، کشت هیدروپونیک با حضور کارشناسان فنی شرکت‌های تعاونی کشاورزی و روستایی در گلخانه‌های شهر زنگی‌آباد کرمان برگزار شد.

جلسه ای باحضور سردخانه داران وکشاورزان شهرستان نرماشیر در خصوص رعایت نکات بهداشتی برداشت وبسته بندی خرما برگزار گردید.

17مرداد، روز بزرگداشت راویان صادق جامعه، چشمان تیز بین و زبان‌های حقیقت‌ گویی است که پر تلاش و بی ‌وقفه در عرصه اطلاع‌ رسانی گام بر می‌دارند.

اولین پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیکی جهاد کشاورزی برای دو هکتار محصول پرتقال صادر شد.

اجرای طرح آبیاری کم فشار به مساحت ۷۸ هکتار و هزینه کرد ۶۵۰۰ میلیون ریال در روستای امین آباد با حضور بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان آغاز شد.

تحویل خرما های بسته بندی شده توسط باغداران به سردخانه الزاماً باکد رهگیری وزارت بهداشت امکانپذیر می باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق