اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

در راستای اجرای سیاست های دولت در خصوص حمایت از کشاورزان ، پشتیبانی امور دام استان مجری سیاست قیمت تضمینی ذرت دانه ای از کشاورزان می باشد که در این راستا برنامه قیمت تضمینی ذرت از کشاورزان شمال استان ( شهرستان ارزوئیه ) به ازای هر کیلوگرم 10650 ریال آغاز گردیده است

به دليل اهميت زياد خاك در تامين مواد غذايي ، سازمان ملل متحد سال 2015 را سال خاك و روز 5 دسامبر هر سال را روز جهاني خاك نامگذاري كرد تا با برگزاري همايش‏ها توسعه و ترويج سرمايه‏گذاري در بخش خاك ، جلوگيري از تخريب و آلودگي خاك‏ها ، آموزش همگاني و عمومي و حمايت از سياست‏هاي خاك در بخش كشاورزي عمومی شود.

بیش از 1005 هکتار از باغات و مزارع شهرستان بافت در پی سرمای نیمه آذرماه 50 تا 100 درصد خسارت دیدند.

سرمازدگی یکی از خسارات عمده در بخش کشاورزی به ویژه حوزه محصولات زراعی است که زیان های بسیاری به قطب غله استان وارد نمود.

کاشت گندم شهرستان ارزوئیه، قطب غله استان در سطح ۱۸۰۰۰ هکتار از نيمه آبان ماه آغاز وتا نیمه دیماه ادامه دارد.

نهمين نمايشگاه تخصصي تكنولوژيهاي كشاورزي ،ادوات كشاورزي، ششمين نمايشگاه دام طيور وشيلات و اولين نمايشگاه صنايع بسته بندي وصنايع تبديلي در استان کرمان گشایش گردید

در شهرستان ارزوئیه سطح زیر کشت ذرت علوفه ای 2000 هکتار و دانه ای 10000 هکتار می باشد و سالجاری پیش بینی می گردد بیش از 80 هزار تن ذرت برداشت گردد.

با عنایت به اینکه ترکیب ULTRACIDIN برچسب با نوشتار عربی از مجاری غیر قانونی تدارک و توزیع شده، مصرف آن غیرمجاز می باشد.

درشش ماهه ابتدایی سال96تعداد9 طرح ازپروژه های بسیج اقتصادمقاومتی دربخش های کشاورزی، دام سنگین،دام سبک،قالی بافی،پرورش قارچ وکارگاه پودرکردن سیر توسط سازمان بسیج سازندگی تصویب و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم آورده است.

جلسه طرح توجیهی سیماب، سیستم مرجع آموزش و بهره وری با حضور 120 نفر از کشاورزان پیشرو شهرستان سيرجان در محل سالن اجتماعات مديريت جهاد کشاورزی برگزار شد.

این کلاس با حضور سی و پنج نفر از شرکت کنندگان متشکل از کارشناسان و مسولین امور دام بخشها و مرغداران شهرستان برگزار گردید.

134 میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارت به دامدارن و کشاورزان منطقه زلزله زده کرمان و راور نیاز است

صدور مجوز احداث 20 هزار متر مربع گلخانه در روستای گزک منطقه راین شهرستان کرمان بزودی انجام که در اینده نزدیک به تصویب می رسد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق