اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

اولین جلسه کمیته فنی گیاهپزشکی با محوریت سیردر محل سالن کنفرانس مدیریت شهرستان کرمان برگزار شد.

در هفته دولت 21 طرح با هزینه کرد اعتباری بیش از 175 میلیارد ریال در شهرستان کرمان به بهره برداری می رسد و با افتتاح این طرح ها 91 شغل مستقیم ایجاد می شود.

زنبور مغز خوار بادام يکي از آفات مهم و کليدي مناطق بادام خيز شهرستان مي باشد که سالانه خسارت زیادی به محصول بادام می زند.

زنبور مغزخوار سياه پسته و زنبور مغزخوار طلائي پسته به دانه های پسته حمله و باعث پوكي محصول مي شوند.

در دوره آموزشی کنترل تلفیقی آفات درختان پسته، استفاده از مواد غیر شیمیایی و تغذیه گیاهی بهترین روش جهت کنترل آفات و مبارزه شیمیایی به عنوان آخرین راه حل برای مبارزه توصیه شد.

در اثر آتش سوزي به 1.2 هكتار نخيلات بخش شهداد خسارت 100 درصدي وارد شد.

با برگزاری دوره های آموزشی و ترویج شیوه های مناسب در جهت ترغیب کشاورزان به استفاده مطلوبتر از آبهای استحصالی برای آبزی پروری کمک شایانی به اشتغال پایدار و نیز اقتصاد خانوارها می شود.

وزش بادهای گرم، افزایش دما و کاهش رطوبت در ماههای تیر و مرداد ماه سبب بروز عارضه خشکیدگی خوشه خرما در مناطقی ازشهرستانهای خرما خیز می شود و این مسئله باعث خسارت به نخلستانها می شود.

جابجایی بیش از 85 درصد از چاهها و کف شکنی چاهای کشاورزی و خشک شدن بیش از 10000 هکتار از اراضی باغی و زاعی در شهرستان کرمان زنگ خطری برای کم آبی شدید است که تنها راه برون رفت از آن صرفه جویی و استفاده از روشهای نوین آبیاری است.

بیماری میوه سبز مرکبات یکی از بیماری های مهم مرکبات است که درمنطقه شهداد بصورت قرنطینه می باشد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

کنه دولکه ای (تارتن) یکی از آفات همه‌گیر و کلیدی در گلخانه‌ها می‌باشد که با تغذیه از شیره گیاهی باعث بروز نقاط زرد متعددی در برگ مي‌شود كه اين نقاط، تغيير رنگ داده و پس از مدتي برگها به رنگ قهوه اي در مي‌آيند.

پروانه مینوز برگ مرکبات، پروانه کوچکی به رنگ خاکستری روشن است که لارو آن وارد نسج برگ و حتی شاخه های سبز جوان شده

نماتود مولد غده یکی از مهم ترین نماتود های انگل گیاهی است

کشاورزان با تجهیز مزارع و باغات خود به سیستمهای نوین آبیاری خصوصا استفاده از نوار تیپ برای تولیدات زراعی و بهره گیری از اعتبارات دولتی، بصورت بهینه از منابع آب موجود استفاده نمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق