اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

اعتبار مصوب شده تملک دارایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان در سال جاری مبلغ 15770 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی می باشد.

تعداد 1800 پروژه آبیاری کم فشار زیر سطحی با مساحتی بالغ بر 3810 هکتار طی سه سال گذشته در استان اجرا گردیده است

با توجه به درخواست متقاضیان جهت اجرای طرح های مختلف کشاورزی ، دامپروری و صنعتی ، پس از هماهنگی با اداره منابع طبیعی شهرستان در سطح 118هزار مترمربع از اراضی به تعداد 18 مورد به متقاضیان مذکور واگذار گردید و تیم کارشناسی و عوامل نظارتی شهرستان ، نظارت مستمر و جدی بر اجرای این طرح ها (کمیسیون ماده 33 ) به تعداد تقریبی 187 بازدید داشته است

مبارزه با آفت ملخ صحرایی خوشبختانه بدون بروز هیچ گونه خسارتی به بخش کشاورزی به اتمام رسید.

برداشت کلزا استان کرمان ابتدا در منطقه شهداد در اواسط فرودین ماه و در سایر مناطق از اواسط خرداد ماه انجام شده است و سطح برداشت شده این محصول 210 هکتار با میانگین عملکرد 2 تن در هکتار می باشد.

برداشت ارقام زودرس درختان میوه سردسیری از اواسط خرداد ماه در بخشهای ماهان و مرکزی آغاز و برداشت ارقام میان رس آن از اواخر تیرماه تا اوایل شهریور ماه وهمچنین برداشت ارقام دیررس از نیمه شهریور تا اواسط مهر ماه ادامه خواهد داشت.

در سطح 22 هکتار از اراضی روستای نظام آباد و گودر بخش راین، ذرت علوفه ای رقم سینگل کراس 704 به صورت کاملا مکانیزه کشت شد.

این امر درراستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی صورت گرفته وامیداست تاثیر پیشگیرانه ای جهت جلوگیری ازتغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی وسوء استفاده افرادسودجو داشته باشد .

میزان 20 کیلوگرم بذر آفتابگردان روغنی رقم هیبرید فرخ در سطح 3 هکتار در سه منطقه در اراضی مهرآباد، چاری و ابراهیم آباد بخش باغین بصورت کاملاً مکانیزه تحت سیستم آبیاری نوار تیپ به کشت این محصول اختصاص یافت.

بمنظور توسعه الگوی کشت مناسب، کاشت گیاهان دارویی و گیاهان با نیاز آبی کم ، محصول زیره سبز در شهرستان توصیه و ترویج می شودو بر این اساس در سال زراعی 99-98 در سطح 135هکتار کشت گردید

با توجه به افزایش قیمت خوراک دام، حجم بالای واردات آنها و محدودیت منابع آب و خاک، توجه جدی به منابع جدید وکشت گیاهانی با بازده عملکردی بالا و اقتصادی و به منظورتأمین علوفه مورد نیاز جمعیت دامی کشور که از اهمیت زیادی برخوردار است ،کشت چغندر علوفه ای مورد توجه قرار گرفته است.

این گیاه می تواند در دامنه وسیعی از خاکها به خوبی رشد کند اما بهترین عملکرد آن در خاکهای زهکش دار با PH 5/6 تا 5/7 می باشد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی19 طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب 378 میلیارد ریال و اشتغالزایی 64 نفر به بهره برداری می رسد.

با تکمیل ظرفیت سد راین، مزارع و باغات پایین دست سد در سال زراعی جاری مشروب می شوند.

برداشت محصول ترخون در بخشهای گلباف و راین از اواخر فروردین ماه آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد و در هر کشت 4 چین با فواصل زمانی 45 روز برداشت می گردد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق