اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

تنوع اقليمي مناسب در شهرستان كرمان جهت تولید آبزیان و اشتغال مولد و همچنین تولید گوشت سالم در مناطق کویری و در سال اقتصاد مقاومتي اقدام وعمل، عليرغم خشكسالي هاي اخير، در بخش توليد آبزيان و توسعه آبزي پروري شهرستان کرمان پیشرفتهای چشمگيري داشته است.

صنعت تولید ماهیان زینتی گامی بزرگ در جهت تولید و اشتغال مولد در ایران می باشد که در شهرستان کرمان این صنعت رو به گسترش و اقدامات قابل توجهی در بحث تکثیر و پرورش ماهیان زینتی انجام شده است.

با توجه به تمرکز کارشناسان و مدیریت شهرستان کرمان در بحث اشتغال و تولید داخلی و همچنین لزوم توجه جدی به بحث کار آفرینی در 4 سال گذشته 2050 مجوز اقتصاد مقاومتي صادر شده که توانسته در بحث اشتغالزایی و نیز خود کفایی اقتصاد خانوارهای روستایی را رقم بزند.

اولین جلسه کارگروه طرح مدیریت تلفیقی آفات پسته با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان، نماینده مرکز تحقیقات و نماینده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، رئیس صنف گیاهپزشکی، مسئولین مراکز تابعه شهرستان کرمان و ادارات ترویج و تولیدات گیاهی در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد كشاورزي شهرستان كرمان برگزار شد.

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی یازده طرح با هدف اشتغال زایی و یاحفظ اشتغال با عناوینی همچون درجه بندی و بسته بندی مغز پسته، بسته بندی پسته،کربن فعال گرانول فاز گاز-کربن فعال پودر فاز گاز، آبیاری تحت فشار، لوله گذاری، مرغداری گوشتی وگاوداری شیری با اعتباری بالغ بر 425547 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، شخصی و یا تسهیلات به بهره برداري مي رسد.

کل سطح زیر کشت دانه های روغنی در شهرستان کرمان در بخشهای تابعه شهرستان به میزان236هکتار است

جلسه کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر جهت هماهنگی و برنامه ریزی اجرای برنامه های دهه فجر در شهرستان کرمان برگزار شد.

با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد در کشور، جهت جلوگیری از ورود بیماری به استان کارگاه آموزشی با حضور تشکلهای طیور و مرغداران استان و با حضور فعالان و دانش آموختگان برگزار گردید

با توجه به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی حداکثر قیمت مجاز برای عرضه یک شانه تخم مرغ یکصد هزار ریال (100000ریال ) ویک کیلوگرم تخم مرغ پنجاه وسه هزار ریال (53000 ریال )درب مرغداری می باشد.

افرادی که تمایل به تولیدوتوزیع نهال دارندمی توانندجهت اخذ مجوز فروشندگی، ظرف مدت دو هفته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مراجعه و مجوزهای لازم را دریافت نمایند .

این واحد با پیشرفت فیزیکی 80 در صد و با ایجاد اشتغالزایی بسیار بالا یکی از طرح های ضروری و کم نظیر در استان می باشد که در شش ماه آینده افتتاح میگردد.

در شهرستان كرمان 9 واحد نهالستان مجاز و 20 واحد نهالستان غیر مجاز وجود دارد و اخطاریه به نهالستانهای بدون مجوز بمنظور عدم تولید و توزیع نهال آلوده طی دو مرحله ارسال شده است.

در راستای ترویج آبزی پروری و استفاده بهینه از منابع آبی موجود دو دوره کلاس آموزشی پرورش ماهیان سردابی با حضور80 نفر روز در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان و منطقه جوپار در ماه جاری بر گزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق