اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

در ایام الله دهه فجر بیست و شش طرح با هزینه کرد بیش از 413 میلیارد ریال که بیش از 80 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در ایام الله دهه فجر بیست و شش طرح با هزینه کرد بیش از 80 میلیارد ریال که بیش از 41 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در این کارگاه بصورت عملی نحوه صحیح هرس درخت پسته را آموزش ودر مورد هرس سربرداری، هرس باردهی و تنک شاخه، بهترین زمان هرس و هرس دستی و مکانیکی توضیحاتی را ارائه و در پایان به سئوالات باغداران در خصوص مسائل و مشکلات باغ پسته پاسخ داده شد.

به منظور بررسی و سنجش استعدادهای کشاورزی و امکان سرمایه گذاری در زمینه کشت حنا دربخش شهداد جلسه ای با حضور سرمایه گذاران و کار آفرینان ، بخشدار شهداد، رئیس شورای شهر، رئیس و کارشناسان مرکز خدمات شهداد در محل بخشداری شهداد برگزار گردید.

با توجه به فرارسیدن فصل سرد سال، لازم است باغداران، جهت کاهش خسارت آفت انجام عملیاتی مانند نظافت و پاک سازی سطح باغ از میوه های آلوده به مگس، شخم سطحی و یخاب باغ ها، زیر و رو کردن خاک در ناحیه سایه انداز درختان با بیل یا روتیواتور ، جهت نابودی شفیره آفت، با توجه به اینکه عمق شفیرگی در خاک های مختلف بین 3 تا 5 سانتی متر است، لذا عملیات باید بسیار سطحی باشد.

در سی چهارمین مراسم انتخاب ومعرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی شش کشاورزی نمونه کشوری از استان کرمان انتخاب شدند.

به منظور آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان و باغداران بخش شهداد با دانش روز، کارگاه آموزشی آشنایی با کاربردهای پهپاد در کشاورزی با حضور ائمه جمعه شهداد و اندوهجرد، جمعی از مسئولین و دانش آموختگان هنرستان کشاورزی در باغات و مزارع شهداد و اندوهجرد برگزار گردید.

با حضورعباس سعیدی، رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی کرمان و هیئت همراه از 20 هکتار باغ تولید پسته ارگانیک رحیم رزبان تولید کننده نمونه کشور که دارای نشان استاندارد ملی ارگانیک می باشد واقع در بخش زنگی آباد شهرستان کرمان بازدید شد.

هدف از این بازدید آشنایی با ظرفیت بخش ها و خدمات انجام شده درمرکز خدمات است و طرحها نتایج حاصل زحمات کارشناسان بخش کشاورزی است.

به منظور ارتقاء سطح آگاهی و توانمند سازی پسته کاران در کاهش مصرف آفت کش های شیمیایی، حفاظت از دشمنان طبیعی، آشنایی با اصول صحیح کود دهی و هرس و افزایش کیفیت و کمیت محصول پسته کلاس آموزشی مدیریت به هنگام باغات پسته با موضوع آفات، بیماری، تغذیه و هرس در محل چاه تلمبه دق بخش گلباف برگزار شد.

میزان تولید گیاهان دارویی در شهرستان کرمان 739 تن است.

در راستای اجرای طرح کنترل تلفیقی پسیل پسته (طرح آذر تا آذر) کلاس آموزشی اقدامات زمستانه پسته با همکاری یک کلینیک گیاهپزشکی با حضور 35 نفر از بهره بردارن و تدریس مسئول کلینیک گیاهپزشکی در محل مرکز جهاد کشاورزی چترود برگزارگردید .

کلاس آموزشی مگس میوه مدیترانه و راهکارهای مبارزه با آن با حضور 25 نفر از کشاورزان و با تدریس کارشناس حفظ نباتات مرکز گلباف در محل حسینیه روستای حسن آباد بخش گلباف برگزار گردید.

کلاس آموزشی ترویجی هرس درختان پسته به منظور افزایش سطح آگاهی بهره برداران این بخش با حضور بیش از 30 نفر از باغداران، در محل مرکز جهاد کشاورزی راین برگزار گردید.

با توجه به اهمیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و مقابله با این بیماری و در راستای بالا بردن سطح آگاهی مرغداران این بخش، با همکاری اداره کل دامپزشکی کرمان کلاس آموزشی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روستای کریم آباد آبنیل بخش چترود با حضور 30 نفر از مرغداران برگزارگردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق