اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

نماز وحدت ادارات، روز چهارشنبه به میزبانی این مدیریت، با هدف وحدت مسئولین و ترویج امر نماز، با حضور امام ‌جمعه و جمعی از مسئولین ادارات و ارگانهای دولتی شهرستان در نماز خانه این مدیریت اقامه شد.

در راستای اجرای طرح مهارت آموزی پرسنل وظیفه فرماندهی انتظامی شهرستان شهربابک ، با همکاری اداره ترویج و مشارکت های مردمی این مدیریت و فرماندهی انتظامی شهرستان ،کلاس آموزشی تغذیه درختان میوه با حضور تعدادی از سربازان وظیفه در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید

کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمان از مجتمع های گاوداري شهرستان شهربابک بازدید و از نزدیک در جریان فعالیتها و مشکلات موجود در این حوزه قرار گرفتند.

اولین جلسه کمیته روستایی عشایری ستاد دهه فجر شهرستان شهربابک با حضور اعضاء در محل مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار گردید

وقوع آتش سوزی در یک واحد مرغداری در منطقه پاقلعه شهربابک، که منجر به تلف شدن 10 هزار قطعه جوجه مرغ گوشتی و برجای ماندن خسارت زیادی به این واحد مرغداری گردید .

این کلاس آموزشی با هدف کسب مهارت و اشتغالزایی پرسنل وظیفه فرماندهی انتظامی بعد از اتمام دوره خدمت مقدس سربازی برگزار شد.

به منظور مرتفع شدن مسائل و مشکلات مالکین استخر های پرورش ماهی با حضور مدیر شیلات استان ، مدیر و مسئول اداره تولیدات دام شهرستان و مسئول مرکز خدمات خاتون اباد از سه طرح پروش ماهی در خاتون اباد با ظرفیت های تولید 8تن ، 5 تن ، 3تن و همچنین ازیک طرح استخر پرورش ماهی در دست اقدام در بنه یکه بازید به عمل آمد.

همزمان با شروع فصل سرما و جدی شدن خطر شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کلاس آموزشی با حضور مرغداران ، دامداران ، مشاغل مربوطه و کارشناسان مراکز خدمات در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار گردید.

با هماهنگی کانون بسیج مهندسین کشاورزی و اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک و سیرجان به منظور افزایش سطح آگاهی گلخانه داران و علاقه مندان به کاشت گیاهان دارویی و استفاده از مزایا و تجارب احداث گلخانه و کاشت گیاهان دارویی ؛ با حضور 20 نفر از کارشناسان و کشاورزان شهرستان بازدید ترویجی – آموزشی از مجتمع گلخانه ای پردیس و مزرعه کشت گیاهان دارویی درشهرستان سیرجان بعمل آمد.

با همکاری مراکز خدمات جهادکشاورزی رباط، خاتون آباد و مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی این شهرستان ناوگان مکانیزاسیون ساماندهی شد.

تخم مرغ به عنوان یکی از فرآورده‌های خام دامی نقش مهمی در زمینه تأمین نیازهای پروتئینی در جامعه ایفاء می‌نماید؛ بر همین اساس سلامت و بهداشت آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده که در همین راستا، شبکه دامپزشکی شهرستان بر روند نگهداری و عرضه تخم مرغ نظارت داشته و با متخلفین این حوزه برخوردهای قانونی به عمل می اید .

برداشت زعفران از سطح مزارع شهرستان از اواسط ابان ماه بسته به میزان گلدهی مزارع و درجه حرارت منطقه شروع و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد .

اولین جلسه کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام با حضور اعضاء کمیته (مدیر جهاد کشاورزی ، مسئولان ادارات تولیدات دامی ،توسعه بازرگانی ،صنایع روستایی ، حراست ، شبکه دامپزشکی ،اداره صنعت معدن تجارت و اداره تعاون روستایی ) در شهرستان شهربابک و در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزارگردید.

نشست آموزشی هویت گذاری و بیمه پایه اجباری دام سبک وسنگین با حضور مسئول هویت گذاری دام سبک وسنگین سازمان، مسئولین بیمه استان، مدیر جهاد کشاورزی شهربابک ، کارشناسان پهنه ،روسای ادارات دامپزشکی و عشایری شهرستان های سیرجان انار و شهربابک در سالن ارشاد شهربابک برگزار گردید .

به مناسبت پنجم آذر و روز بسیج همایش شکوه و اقتدار بسیجیان با حضور اقشار مختلف بسیج، در محل مصلی امام خمینی (ره) شهربابک برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق