اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

برداشت زعفران از سطح مزارع شهرستان از اواسط ابان ماه بسته به میزان گلدهی مزارع و درجه حرارت منطقه شروع و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد .

اولین جلسه کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام با حضور اعضاء کمیته (مدیر جهاد کشاورزی ، مسئولان ادارات تولیدات دامی ،توسعه بازرگانی ،صنایع روستایی ، حراست ، شبکه دامپزشکی ،اداره صنعت معدن تجارت و اداره تعاون روستایی ) در شهرستان شهربابک و در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزارگردید.

نشست آموزشی هویت گذاری و بیمه پایه اجباری دام سبک وسنگین با حضور مسئول هویت گذاری دام سبک وسنگین سازمان، مسئولین بیمه استان، مدیر جهاد کشاورزی شهربابک ، کارشناسان پهنه ،روسای ادارات دامپزشکی و عشایری شهرستان های سیرجان انار و شهربابک در سالن ارشاد شهربابک برگزار گردید .

به مناسبت پنجم آذر و روز بسیج همایش شکوه و اقتدار بسیجیان با حضور اقشار مختلف بسیج، در محل مصلی امام خمینی (ره) شهربابک برگزار گردید.

شهرستان شهربابک دارای 475 هکتار سطح زیر کشت به می باشد که 375 هکتار آن بارور و 100 هکتار غیر بارو است

در برنامه روز مزرعه طرح تحقیقی ترویجی مبارزه با بیماری آتشک درختان میوه دانه دار در منطقه بنه یکه موتور پمپ شهید بهشتی و با همکاری ناظر تحقیقات آقای مهندس برادران و با حضور 30 نفر از کارشناسان و به کاران منطقه برگزارگردید .

با توجه به قرار گرفتن در هفته پدافند غیرعامل و نقشی که دامپزشکی در دفاع از عوامل مهاجم در حوزه دامپروری دارد و همچنین خسارت‌هایی که در این حوزه می‌تواند تلفات انسانی و دامی را دامن بزند مانور دور میزی با حضور نمایندگانی از فرمانداری، وزارت اطلاعات، مرکز بهداشت، محیط زیست، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی و شهرداری به میزبانی شبکه دامپزشکی با موضوع بیماری شاربن برگزار گردید.

طرح های آب و خاک شامل سه طرح مرمت قنات می باشد که با هزینه کرد اعتبار دولتی 1050میلیون ریال اجرا شده است.

تعیین زمان مناسب مبارزه شیمیایی برعلیه آفات و اعلام آن به کشاورزان و جلوگیری از سمپاشی های بی رویه از مصادیق پدافند غیرعامل می باشد.

پیش بینی می شود در سال جاری 900 تن به از سطح باغات این شهرستان برداشت گردد.

زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب در دانه های پسته ی باقی مانده روی درخت و میوه های ریخته شده بر کف باغ، زمستان گذرانی می کنند.

در طرح واکسیناسیون تب برفکی طبق دستورالعمل های سازمان دامپزشکی، برنامه واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در جمعیت دام سنگین شهرستان با استفاده از واکسن تب برفکی وارداتی با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان اجرا می گردد .

95 هزار قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در شهربابک واکسینه می شوند

برای برداشت پسته از سطح یک هکتار15 نفر مشغول بکار می گردند.

همایش زکات شمال غرب استان با حضور مدیر کل کمیته امداد استان ، امام جمعه شهرستان ، رئیس کمیته امداد و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و تعداد 170 نفر از کشاورزان در محل سالن اجتماعات کانون فرهنگی امام خمینی در شهرستان شهربابک برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق