اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

آتشک از بیماری های بسیار مهم و خطرناک درختان سیب،گلابی و به محسوب می شود که باعث خسارت زیاد می گردد که در بعضی سالها غیرقابل جبران است.

شته خالدار هلو بزرگترین شته ایست که بر روی درختان ميوه سردسيري دیده می شود

شته سبز هلو یکی از مهمترین شته های گیاهی است که علاوه بر درختان هلو به گیلاس، زرد آلو، آلو و بادام حمله می کند .

با استناد به بررسي هاي كارشناسي انجام شده به اطلاع مي رساند آفت سرخرطومي در بعضي از باغات پسته ظاهر شده است.

سوسک سرشاخه خوار پسته ( سوسکو ) یکی از آفات پسته می باشد

دستورالعمل نصب کارت های زرد چسبنده جهت کنترل تلفیقی پسیل پسته :

اهمیت تهیه ، توزیع و کاشت نهال سالم

اقدامات زمستانه مناسب جهت کاهش خسارت پسیل پسته :

جلسه هماهنگی رونق تولید در بخش کشاورزی با مشارکت معین اقتصادی شهربابک، مجتمع مس شهربابک و معاون فرماندار در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

با توجه به افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی، جلسات کمیته تنظیم بازار شهرستان شهربابک با هدف جذب و عرضه اقلام مورد نیاز تشکیل و چگونگی توزیع آن مصوب گردید.

کشاورزان جهت ثبت نام و در یافت آموزش های لازم می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

به مناسبت چهارم شعبان و روز جانباز مراسم تجلیل و تکریم از همکاران جانباز مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک به عمل آمد.

به منظور حفاظت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی باغی و زراعی بدون اخذ مجوز کمیسیون تبصره 1 ماده قانون اصلاحی حفظ کاربری اراضی کشاورزی، اکیپ حفظ کاربری این مدیریت تشکیل و با حضور در موتور پمپ 88 وحدت (بنه یکه) به 44 نفر از مالکینی که ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی انجام داده اند، اخطار کتبی صادر شد.

جلسه بررسی امکان سنجی اجرای طرح های سالم سازی باغات کشاورزی بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی در دانشگاه علمی کاربردی شهربابک با حضور محقق و پژوهشگر رویان و دانشمند نانو تکنولوژی، نماینده مردم شریف شهربابک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، سرپرست جهاد کشاورزی و مسئولین ادارات ترویج، تولیدات گیاهی، طرح و برنامه و اداری مالی برگزار شد.

با همکاری اداره ترویج ، بسیج مهندسین کشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک و به منظور افزایش آگاهی و ارتقا سطح دانش مرغداران کلاس آموزشی با موضوع بررسی بیماری نیوکاسل در مرغداری ها در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق