اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت: با همکاری فرمانداري شهرستان، نيروي انتظامي و شبكه بهداشت جلسه آموزشي ترويجي رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت در فصل برداشت پسته برگزار گرديد.

بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا، کاهش فقر و ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستا از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها می باشد .

در سال جاري، با اجراي سامانه هاي نوين آبياري قطره اي در سطح ۸۵ هكتار، امكان صرفه جويي ۴۰ درصدي آب، افزايش حدود ۳۰ درصدي عملكرد محصول و كاهش مصرف كودشيميايي فراهم گرديده است

امسال پیش بینی 36 هزار تن پسته تر در شهرستان شده است که برای برداشت این میزان محصول پسته به 120 هزار نفر کارگر نیاز است یعنی روزانه نزدیک به 4 هزار نفر کارگر کار برداشت محصول پسته را انجام می دهند.

مسائل و مشكلات بهره برداران بخش كشاورزي با حضور مهندس كمال الديني رييس نظام مهندسي استان و مهندس محمودي مدير حراست استان در مديريت جهاد كشاورزي شهرستان انارمطرح شد

طرح «یاوران تولید» با هدف بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت موسسه آموزش و ترویج برای تسهیل انتقال دانش به عرصه‌های تولیدی برنامه ریزی شده است.

به منظور ارتقاء دانش کشاورزی اعضاء بسیج و ایجاد اشتغال، پايگاه بسيج شهيد حسين قديري به یاد اولين شهيد دفاع مقدس شهرستان انار در محل مديريت جهاد كشاورزي شهرستان انار راه اندازی می شود .

مدیر جهاد کشاوری شهرستان انار: در سه ماهه نخست سال 10مورد بازدید از فروشگاه های عرضه سم و کود در سطح شهر و بخش های این شهرستان انجام گرفته است.

در راستاي اجراي طرح‌هاي توسعه گياهان داروئي و مديريت مصرف بهينه آب، كاشت زيره سبز در سطح 0.5 هكتار از اراضي موقوفه بياض انجام شد.

در این دیدار مهران مدیر جهادکشاورزی شهرستان انار گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های شاخص بخش کشاورزی در سال 98 را ارائه و به خودکفایی در محصولات اساسی و جهش تولید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان اشاره کرد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های کشاورزی در محل فرمانداری انار با حضور فرماندار شهرستان ارائه گردید.

دردومین روز هفته جهاد کشاورزی بنام سرمایه های انسانی گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های کشاورزی در محل فرمانداری انار با حضور فرماندار شهرستان، عباس مهران مدیر جهاد کشاورزی، جمعی از کارکنان مدیریت برگزار گردید.

در چند سال گذشته كشاورزان اين منطقه جهت مبارزه با پسيل پسته از گوگرد پاشي استفاده ميكنند با توجه به رضايت ٩٨ درصدي كشاورزان شهرستان از گوگرد پاشي و نبود هر گونه تحقيقات علمي در اين زمينه اقداماتي از سوي مديريت جهاد كشاورزي صورت گرفته است

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی چهار طرح آبیاری تحت فشار و دامپروری با هزینه کرد بیش از 36 میلیارد ریال و اشتغالزایی 22 نفر به بهره برداری می رسد.

در عملیات اجرایی فاز سوم احداث کانال بتنی اسحاق آباد 700 متر از مسير كانال بتني می شود و این طرح با اعتبار تخصیص یافته یک ميلياد و 200 ميليون ريال اجرا می شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق