اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در راستاي مديريت بهينه منابع آب لازم است تمامی متولیان وکشاورزان به صورت علمی و هوشمندانه مديريت بحران نمايند.

به منظور آشنایی بهره برداران بخش کشاورزی با تولید محصول سالم در گلخانه، در همین راستا یک دوره کلاس آموزشی در شهرستان انار برگزار گردید.

به منظور ترویج کشت زعفران و استفاده از پتانسیلهای موجود در توسعه کشت آن در شهرستان انار، دوره آموزشی روز مزرعه با عنوان کاشت زعفران در محل مزرعه موقوفه بیاض برگزار گردید.

کلیه گلخانه های شهرستان انار در قالب یک شرکت، اقدام به استفاده از علم مهندسین کشاورزی می نمایند تا تعداد سمپاشی ها کاهش یافته و نهایتا بتوانند محصول سالم تولید نمایند.

در شهرستان انار 10620 نفر به طور مستقیم در تولید و فرآوری پسته می کوشند.

در راستای آموزش بهره برداران کشاورزی با عوارض زیست محیطی آفت کش ها کارگاه آموزشی مقاومت آفات به آفت کش ها برگزار گردید.

حاضرين دركارگاه آموزشي تولید محصول سالم در گلخانه با انواع روشهای مبارزه با آفات و بیماریهای گلخانه با تاکید بر کنترل بیولوژیک آشنا شدند.

در شهرستان انار پیش بینی می گردد در سال جاری 3 هکتار سطح زیر کشت زعفران افزایش یابد و پیاز زعفران از طریق نظام مهندسی شهرستان توزیع می گردد.

باتوجه به کمبود آب درشهرستان انار توسعه سیستم آبیاری تحت فشار به منظور کاهش مشکلات فعلی از طرف جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گرفته و در سال‌های اخیر سازمان جهاد کشاورزی گسترش این سیستم‌ها را در دستور کار خود قرار داده است .

در این کارگاه که تعداد30 نفر از بهره برداران کشاورزی حضور داشتند، روشهای کاشت، داشت و برداشت زعفران آموزش و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد

هدف از برگزاری این جلسه، تشویق و ترغیب کشاورزان به اجرای طرحهای آبیاری نوین اعلام نمود.

این دوره آموزشی با حضور تعدادی از گوسفند داران منطقه در محل مدیریت جهاد کشاورزی انار برگزار گردید.

در راستای ارتقاء دانش باغداران شهرستان انار،کلاس آموزشی سن سبز و پروانه برگخوار پسته با محوريت نحوه خسارت، چگونگی پیشگیری و کنترل آفات مذکور برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق