اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی کلاس آموزشی پرورش ماهیان خاویاری در مرکز خدمات جهاد کشاورزی بیاض شهرستان انار به مدرسی آقایان یعقوبی و زیوری از کارشناسان مدیریت شیلات سازمان استان برگزار گردید

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی، كلاس آموزسي امنيت و ايمني ترمينالهاي ضبط پسته و باغات كشاورزي در محل مركز خدمات جهاد كشاورزي بياض شهرستان انار و با حضور 28 نفر از نمايندگان موتورهاي كشاورزي شهرستان و با مدرسي سرهنگ خليلي نژاد فرماندهي محترم انتظامي شهرستان اناربرگزار گردید.

این کلاس با حضور 28 نفر از کشاورزان منطقه و مدرسي دكتر نجفي از مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي كرمان برگزار شد.

در خصوص سن سبز پسته، رعایت نکات زیر الزامی می باشد:

به استناد بررسی های کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی فعالیت نسل دوم آفت پروانه پوست خوار پسته (کراش) در برخی از مناطق آغاز و خسارت لارو روی دانه های پسته مشاهده می شود.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی دیدارکارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با امام جمعه، فرماندار و رئيس دفتر نماينده مردم انار و رفسنجان در مجلس شوراي اسلامي فرماندار شهرستان بردسیر برگزار گردید.

با توجه به گزارشات رسیده، خسارت آفت سن سبز در باغ های پسته در بعضی مناطق شهرستان مشاهده شده است.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) نه طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتبار قریب 52 میلیارد ریال که 18 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،در شهرستان انار به بهره برداری می رسد.

سموم موثر و مورد تائید از سوی ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی باغات پسته شهرستان انار به شرح ذیل می باشد.

با توجه به شرایط جوی و افزایش عارضه لکه پوست استخوانی در باغات پسته و تشابه این عارضه با خسارت سن ها وسنک ها لازم است برای جلوگیری از افزایش خسارت اقدامات زیر صورت گیرد

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه ( گموز یا شیره سیاه ) در باغات پسته را به اطلاع می رساند.

با توجه به بررسی های کارشناسی انجام شده آفت سرخرطومی پسته در برخی از باغات مشاهده شده است

به استناد نتایج حاصل از بررسی­ های انجام شده ، زمان مبارزه شیمیایی علیه آفت شپشک واوی ( سرشاخه ) و تنه ای پسته فرا رسیده است

با توجه به احتمال ظهور خسارت آفت سنک پسته در باغات شهرستان رفسنجان توجه به موارد ذیل ضروری می باشد

آفت سوسک سرشاخه خوار(سوسکو) یکی از آفات مهم درختان پسته می باشد که درصورت عدم مبارزه به موقع، خسارت قابل توجهی به باغات پسته وارد می آورد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق