اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

کلاس آموزشی رعایت پروتکل های بهداشتی برداشت وبسته بندی محصول خرما در شرایط کرونا با حضور کارشناسان اداره تولیدات گیاهی شهرستان وتنی چند از کشاورزان وباغداران پیشرو در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد

تحویل خرما های بسته بندی شده توسط باغداران به سردخانه الزاماً باکد رهگیری وزارت بهداشت امکانپذیر می باشد.

تحویل خرما های بسته بندی شده توسط باغداران به سردخانه الزاماً باکد رهگیری وزارت بهداشت امکانپذیر می باشد.

عملیات کنترل آفت خطرناک مگس میوه مدیترانه ای با استفاده از تله های مک فیل و طعمه مسموم سراتراپ در سطح 1000هکتار از باغات مناطق کوهستانی و با اولویت محصول هلو از بخش دهبکری آغاز گردید.

با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت خرما جلسه برنامه ریزی جهت جمع آوری زکات با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بم وبروات، مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) وکارشناسان مدیریت در محل سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد

در این کلاس آموزشی ترویجی کشاورزان با راهکارهای افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی،روشهای کشاورزی حفاظتی ومزایای کشت نشایی محصولات زراعی آشنا شدند.

ملخ صحرایی در روستاهای کرک و پشترود از توابع شهرستان بم مشاهده ومبارزه بر علیه این آفت خطرناک بلافاصله با مساعدت دهیاری وشورای اسلامی روستاهای مذکور و این مدیریت انجام شد.

بمناسبت هفته جهادکشاورزی و در دومین روز از این هفته، با حضور مدیر ،کارکنان مدیریت، مسئولین وکارکنان ادارات تابعه و معاون برنامه ریزی فرمانداری ونماینده بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان بم مراسم تجدید میثاق ،غبارروبی و عطر افشانی درگلزار شهدای شهرستان بم برگزار گردید

سطح زیر کشت نخل خرما در شهرستان بم بیش از 10هزار هکتار است که سالانه 75 تا 80 هزار تن محصول تولید و روانه بازار مصرف می گردد.

برداشت گندم و جو از مزارع شهرستان بم از اواخر اردیبهشت ماه آغاز و تاکنون ادامه دارد

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی سه طرح دامپروری با هزینه کرد 18.5 میلیارد ریال و اشتغالزایی 9 نفر به بهره برداری می رسد.

پیش بینی می شود بیش از 2000تن محصول گوجه فرنگی از سطح 9 هکتار از گلخانه های شهرستان بم تا اواخر خردادماه برداشت و روانه بازارهای مصرف گردد

هم اکنون در شهرستان بم بیش از 750 دستگاه ادوات کشاورزی وجود دارد که مشمول طرح پلاک گذاری می باشند، تا کنون سه مرحله نسبت به پلاک گذاری توسط این مدیریت وبا همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی اقدام گردیده است .

مبارزه با آفت زنجره خرما در سطح 3هزار هکتار از مناطق آلوده شهرستان بم از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شد وبا توجه به حمایتهای جهادکشاورزی در مبارزه علیه زنجره خرما ؛ با تخفیف50 درصد هزینه ها و همکاری کلینیکهای گیاهپزشکی شهرستان انجام می گردد.

در باغات پسته شهرستان در600 هکتار بیش از 10تا 70 درصد ، به مبلغ 33000میلیون ریال خسارت وارد شده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق