اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

چهار دوره آموزشی ترویجی راهکارهای مبارزه با خشکسالی و کم آبی در مناطق کوهستانی شامل دهبکری، سروستان، دریجان و .... در جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

دراین واحد عملیات800 تن بسته بندی خرما وتولید200 تن خمیر خرما، 1000تن شکلات خرما،50 تن خرما غنی شده انجام می شود.

در آبیاری تحت فشار محدودیت اعتبار وجود ندارد ودر خصوص تشکیل پرونده و پاسخ به مردم دراسرع وقت اقدام می گردد

مراسم کلنگ احداث ساختمان اداری جهادکشاورزی شهرستان بم با حضور فرماندارشهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم در اراضی مدیریت زده شد.

مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات خرید تراکتور و ادوات کشاورزی اعلام می نماید و متقاضیان می توانند جهت تشکیل پرونده و معرفی به بانک به این مدیریت مراجعه نمایند.

پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت 10 هکتار واقع در روستای رحیم آباد از توابع شهرستان بم با حضور فرماندار، مدیر جهادکشاورزی و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری رسید.

به مناسبت هفتمین روز از هفته جهادکشاورزی با حضور فرماندار شهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم طرح درجه بندی ،بسته بندی وسردخانه خرما افتتاح و به بهره برداری رسید.

جلسه احداث گلخانه با مشاركت شركت شهرکهاي كشاورزي سازمان جهادكشاورزي استان، با حضور مدير باغباني سازمان، مدير شركت شهركهاي كشاورزي، مدير جهاد كشاورزي شهرستانهاي بم،فهرج، نرماشيرو ريگان ،كارشناسان باغباني شهرستان هاي شرق استان و بيش از 40 نفر از كشاورزان پيشرو و صاحب نظر از شهرستانهاي شرقي استان در محل سالن اجتماعات مديريت جهادكشاورزي شهرستان بم برگزار گرديد.

کنه تارتن (خاکو)

برای کاهش خسارت ناشی از آفت زنجره خرما، تغذیه مناسب و استفاده از کودهای پتاسه ضروری می باشد.

سم مورد نیاز خود را فقط از فروشگاه های مجاز که تحت نظارت جهاد کشاورزی می باشند تهیه نمایید.

با توجه به فرا رسیدن زمان مبارزه با آفت زنجره خرما به منظور جلوگیری از خسارت بیشتر هر چه سریعتر نسبت به سمپاشی درختان خود اقدام نمایید

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) يك پروژه آبیاری تحت فشار، يك طرح لوله گذاري، يك واحد گلخانه سبزي و صيفي و دو طرح سردخانه در شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

در راستاي مبارزه با زنجره خرما اقداماتي از جمله نصب بنر و توزیع تراکت در سطح شهر، اطلاع رساني از طريق نماز جمعه، مدارس و مساجد ، برگزاری جلسه بصورت هفتگی با کارشناسان ناظر و کلینیکهای گیاهپزشکی در خصوص مبارزه با آفت زنجره خرما و تشکیل کلاسهای آموزشی برای بهره برداران در اين شهرستان انجام شده است.

بمناسبت ولادت حضرت ابوالفضل(ع)،حضرت علی اکبر(ع) و ولادت حضرت مهدی(عج) مراسم تجلیل از همکاران جانباز و جوانان برترتولید کنندگان بخش کشاورزی با حضور امام جمعه شهرستان،رئیس بنیاد شهید ،مدیروپرسنل جهادکشاورزی و همکاران ادارات تابعه شهرستان بم برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق