اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

کلاسهای آموزشی،ترویجی کشاورزی جهت بالا بردن توانایی جوانان واشتغالزایی با همکاری سپاه پاسداران با زمینه های کشت زعفران،پرورش قارچ،پرورش دام سبک برای سربازان وظیفه در محل سالن آموزشی سپاه برگزار گردید.

کریم قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: به منظور پاسخگویی به سوالات کشاورزان محترم شهرستان رابر در مراسم نماز جمعه ، میز خدمت با حضور فرماندار شهرستان رابر و سایر مسئولین ادارات شهرستان در محل برگزاری نماز جمعه تشکیل شد.

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پنج طرح زیر بنائی کشاورزی و دامپروری با اعتباری بالغ بر66 میلیارد ریال در رابر به بهره برداري مي رسد.

تمام آموزه های دین مبین اسلام منوط به آخرت نیست برای این است که در این دنیا انسان باشیم و زندگی کنیم

در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی وتبیین دستاورد های چهل ساله پیروزی انقلاب اسلامی نشستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ایمانی تبار نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مسئولان اداره دامپزشکی و منابع طبیعی در محل مدیریت جهاد کشاورزی رابر برگزار گردید.

کریم قاسمی مدیر جهاد کشاورزی رابر: به منظور بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات بخش کشاورزی جلسه مشترکی در محل فرمانداری برگزار گردید .

با برگزاری کلاس های ترویجی کشت گیاهان با نیاز آبی کم در روستاها، سطح زیر کشت این محصول در شهرستان رابر به 105 هکتار می رسد.

به منظور بهره ­گیری کشاورزان و دامداران شهرستان رابر، آموزش چهره به چهره توسط کارشناسان جهاد کشاورزی بصورت انفرادی و گروهی در روستای بنه سوخته برگزار گردید.

به منظور تجلیل و پاسداشت یادها و خاطره ها جانفشانی ها و ایثارگری های شهدا، دیدار از خانواده شهدای جهادکشاورزی با حضور فرماندار شهرستان به همراه شورای اداری شهرستان در منزل پدر شهید عیسی شمس الدینی و والده شهید عبدالنبی شیخ حسینی برگزار گردید.

به منظور رفع تداخلات اراضی روستاهای جواران و پیلوئیه جلسه کارگروه رفع تداخلات با حضور معاون اداره منابع طبیعی شهرستان، رئیس اداره ثبت و اسناد و املاک شهرستان بافت، نماینده اداره دارایی شهرستان و سرپرست اداره امور اراضی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر برگزار گردید.

درفصول سرد با مهاجرت پرندگان مهاجر به کشور و اینکه این پرندگان به عنوان ناقلان و مخزن بیماری آنفلوآنزا می باشند ، اهمیت پیشگیری دوچندان می شود و اجرای اقدامات بهداشتی در پرورش طیور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شهرستان رابر با توجه استعدادی که در کشت محصولات با نیاز آبی کم دارد، می توان نزدیک به هزار هکتار از اراضی کشاورزی را زیر کشت زعفران برد و به یکی از قطب های تولید زعفران در کشور تبدیل گردد.

پیش بینی میشود امسال با افزایش عملکرد این محصول بیش از 130 کیلوگرم زعفران خشک از مزارع این شهرستان برداشت گردد.

با شروع فصل کاشت پیاز در شهرستان های جنوبی استان کرمان برداشت نشاء پیاز از سطح 3هکتار مزارع رابر آغاز شده است.

12هکتار از اراضی شهرستان رابر زیرکشت زرشک می باشد و پیش بینی می شود حدود 3 تن زرشک از 3 هکتار باغات بارور شهرستان رابر برداشت شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق