اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

خرده مالکی یکی از مسائل و مشکلات عمده در بخش کشاورزی میباشد که راندمان تولید را کاهش داده است .

نزول رحمت الهی در زمستان سالجاری شکر گذاری کشاورزان را در سراسر استان در پی داشته است. هر چند خرابی های سیلاب دل آسمانی کشاورزان را به درد آورده است و در تلاشند تا به هر شیوه ای از آلام سیل زدگان بکاهند، اما کشاورزانی که همیشه چشم به آسمان داشته و منتظر نزول رحمت الهی هستند ارزش قطره قطره باران ودانه های زیبای برف را خیلی بیشتر و بهتر از بقیه متوجه می شوند بخصوص اینکه سالهای بی آبی را تجربه کرده اند.

حضور مردم مومن و ولایت مدار شهرستان رابر در مسجد صاحب الزمان در سوگ شهادت سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر اینکه راه سردار در مبارزه با استکبار و نابودی ظالمان ادامه خواهد یافت .

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند .

در شهرستان رابر 37 هکتار زعفران، 140هکتار گل محمدی و 60 هکتارسایر گیاهان دارویی کشت شده است

در سال زراعی 98-99 و از اوایل مهرماه تا اواخر آبان ماه 5500 هکتار از اراضی شهرستان رابر زیر کشت گندم ،جو ودانه های روغنی رفته است.

5 طرح آب و خاک در شهرستان رابر با حضور نماینده مردم شهرستان های رابر بافت و ارزوئیه امام جمعه و فرماندار شهرستان رابر افتتاح گردید.

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان رابر دوازده طرح آب و خاک به بهره برداری رسید.

به منظور افزایش سطح اطلاعات ودانش مددکاران ترویجی و بهره برداران کشاورزی شهرستان رابر کلاس آموزشی کاشت ، داشت و برداشت گندم با تدریس دکتر راوری از مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید.

با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و شروع کشت گیاهان پاییزه لزوم برگزاری کلاس های آموزشی و نظارت بر مراحل کاشت و داشت محصولات زراعی احساس می شود.

به منظور کاهش جمعیت و جلوگیری از خسارت مگس میوه روی میزبان­های آن، یک دوره کلاس آموزشی جهت مددکاران ترویجی شهرستان رابر در مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

به منظور بررسی و حل مشکلات تراکتور داران شهرستان رابر جلسه ای در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

پس از ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در این شهرستان مشخص شد که این آفت در برخی از مناطق با جمعیت بسیار بالایی هجوم آورده و خسارات زیادی به باغات هلو و شلیل وارد کرده است.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

دکتر حسنی مدیر کل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، فرماندار رابر، معاون باغبانی سازمان و مسئول ایستگاه تحقیقات گردوی شهرستان رابر از ایستگاه تحقیقات گردو شهرستان رابر بازدید کردند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق