اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

در سال زراعی 98-99 و از اوایل مهرماه تا اواخر آبان ماه 5500 هکتار از اراضی شهرستان رابر زیر کشت گندم ،جو ودانه های روغنی رفته است.

5 طرح آب و خاک در شهرستان رابر با حضور نماینده مردم شهرستان های رابر بافت و ارزوئیه امام جمعه و فرماندار شهرستان رابر افتتاح گردید.

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان رابر دوازده طرح آب و خاک به بهره برداری رسید.

به منظور افزایش سطح اطلاعات ودانش مددکاران ترویجی و بهره برداران کشاورزی شهرستان رابر کلاس آموزشی کاشت ، داشت و برداشت گندم با تدریس دکتر راوری از مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید.

با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و شروع کشت گیاهان پاییزه لزوم برگزاری کلاس های آموزشی و نظارت بر مراحل کاشت و داشت محصولات زراعی احساس می شود.

به منظور کاهش جمعیت و جلوگیری از خسارت مگس میوه روی میزبان­های آن، یک دوره کلاس آموزشی جهت مددکاران ترویجی شهرستان رابر در مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

به منظور بررسی و حل مشکلات تراکتور داران شهرستان رابر جلسه ای در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

پس از ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در این شهرستان مشخص شد که این آفت در برخی از مناطق با جمعیت بسیار بالایی هجوم آورده و خسارات زیادی به باغات هلو و شلیل وارد کرده است.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

دکتر حسنی مدیر کل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، فرماندار رابر، معاون باغبانی سازمان و مسئول ایستگاه تحقیقات گردوی شهرستان رابر از ایستگاه تحقیقات گردو شهرستان رابر بازدید کردند.

کارخانه بسته بندی عسل شهرستان رابر با حضور استاندار و نماینده مرد شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امام جمعه شهرستان، فرماندار و مدیران استانی و مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

در سال جاری 10 تن عسل برای بسته بندی به صورت تضمینی از زنبورداران خریداری و همچنین بره موم ژل رویال و گرده گل تولیدی نیز از زنبورداران خریداری می گردد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی این شهرستان 233 هکتار می باشد که شامل 37 هکتار مزرعه زعفران،145 هکتار گل محمدی و سایر گیاهان دارویی 51 هکتار است.

فصل برداشت گندم و جو در شهرستان با بازدید و نظارت فنی از کمباین ها آغاز شد.

به منظور پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات کشاورزان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر به همراه رئیس مرکز جهاد کشاورزی هنزا و تنی چند از مسئولین شهرستان در نماز جمعه شهر هنزا حضور یافتند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق