اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

برداشت پسته در شهرستان راور از اواخر شهریور ماه آغاز و تا پایان مهرماه ادامه دارد .

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

با مشاهده آفت مگس میوه مدیترانه ای درشهرستان راور همایش وکارگاه آموزشی باحضور بخشدار ،روسای سایر ادارات بخش کوهساران ، شوراها و دهیاران ،کارشناسان ومروجین پهنه و بهره برداران بخش کشاورزی دربخش کوهساران راور با هدف آشنایی ونحوه مبارزه با این آفت خطرناک برگزار گردید.

اهمیت پلاک گذاری تراکتورها برای دریافت سهمیه سوخت

نشستی باحضور جمعی از مسئولین این شهرستان ونمایندگان موتورپمپ های کشاورزی وتعدادی از کشاورزان جهت اتخاذ تدابیرلازم درخصوص برداشت پسته ونگهبانی باغات وجلوگیری ازسرقت در شهرستان راوربرگزار گردید.

کلاس آموزشی زنبور مغزخوار بادام درروستای ریحان از توابع شهرستان راور باحضور جمعی ازکشاورزان برگزارگردید.

جلسه کارگروه کشاورزی این شهرستان باحضور فرماندار، بخشداران مرکزی وکوهساران و رؤسای ادارات درمحل فرمانداری با محوریت مگس میوه مدیترانه ای تشکیل شد.

دوره آموزشی زکات ویژه کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی با حضور حجت اسلام ایمانی تبار نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی در شهرستان راور برگزار شد.

جهت افزایش آگاهی، ترویج و ترغیب کشاورزان منطقه کلاس آموزشی با موضوع کشت گیاه زعفران توسط کارشناسان مرکز خدمات بخش کوهساران شهرستان راور در روستای حرجند برگزار شد.

در هفته جهاد کشاورزی به اتفاق مسئولین ادارت تابعه وکارشناسان مدیریت با فرماندار این شهرستان دیدار و اقدامات انجام شده گزارش داده شد.

کارکنان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان راور ومسئولین ادارات تابعه با امام جمعه محترم شهرستان دیدار نمودند

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) هشت طرح آب وخاک وکشاورزی با هزینه کرد اعتباری بیش از 28 میلیارد ریال که قریب 20 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است وبا اشتغالزایی 29 نفر در شهرستان راور به بهره برداری می رسد.

گلستانهای این شهرستان با سطح زیرکشت 25 هکتار در دو بخش مرکزی وکوهساران ازاواخر فروردین شروع شده و پیش بینی تولید بصورت تر 30 تن و با میانگین عملکرد 1200کیلوگرم درهکتار برآورد می گردد.

به علت بحران خشکسالی در استان و در راستای اجرای طرح توسعه کشت گیاهان با نیاز آبی کم و عملکرد بالاتر و همچنین بحث اشتغال کشت گل محمدی در این شهرستان مورد استقبال قرار گرفته است.

5000بچه ماهی از نوع قزل دراستخرهای ذخیره آب کشاورزی شهرستان راور رهاسازی گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق