اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

کلاس آموزشی -ترویجی کشت گندم درروستای خورند شهرستان راور برگزار گردید.

هدف از انتخاب زنان تسهیلگر روستایی توانمندی و تقویت روحیه و مشارکت زنان روستایی درجهت ارتقاء و بهبود وضعیت معیشت ومشارکت آنها مي باشد.

باتوجه به بحران خشکسالی تسهیلات اجراي آبياري تحت فشار به ازاء هرهکتار 7.5 میلیون تومان به كشاورزان و باغداران پرداخت مي گردد.

در شهرستان راور ، پس از محصول پسته بیشترین سطح زیر کشت محصولات باغی مربوط به محصول انار با 280 هكتار باغ مثمر مي باشد.

زمان برداشت این محصول از اواسط آبان ماه آغاز و تا پایان ماه ادامه دارد.

بحران خشکسالی سالها گریبانگیر کشور واستان کرمان بخصوص شهرستان راور که یک شهرستان کویری می باشد شده که ازیک طرف کمبود نزولات جوی واز طرف دیگر برداشت بی رویه آب از سفرهای زیر زمینی باعث گردیده که دبی اکثر موتور پمپ ها تا 90/کاهش یافته و آبهای موجود نیز املاحشان بالا رفته وغیر قابل مصرف می شوند

کلاس آموزشی کشت زعفران و زرشک در روستای ریحان شهر شهرستان راور در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

کلاس آموزشی کنترل آفات و بیماریهای درختان سردسیری در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

در آخرین روز هفته دولت سیستم 50 هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان راور با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

در هفتمین روز از هفته دولت یک طرح سیستم آبیاری تحت فشار 30 هکتاری در شهرستان راور به بهره برداری رسید.

در چهارمین روز از هفته دولت دو طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار بیش از 10 میلیارد ریال در شهرستان راور به بهره برداری می رسد.

با انجام عملیات مدیریتی درباغات از جمله تغذیه صحیح وبه موقع وهرس شاخه های خشک درختان می توان عملکرد باغات هلو شهرستان راور را افزایش داد.

سازمان نظام مهندسی هم به عنوان بازوی کمکی برای جهادکشاورزی وهم به عنوان سازمانی جهت بکارگیری و ساماندهی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی مشغول به فعاليت مي باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق