اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

کلاس آموزشی کشت زعفران و زرشک در روستای ریحان شهر شهرستان راور در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

کلاس آموزشی کنترل آفات و بیماریهای درختان سردسیری در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

در آخرین روز هفته دولت سیستم 50 هکتاری آبیاری تحت فشار شهرستان راور با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

در هفتمین روز از هفته دولت یک طرح سیستم آبیاری تحت فشار 30 هکتاری در شهرستان راور به بهره برداری رسید.

در چهارمین روز از هفته دولت دو طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار بیش از 10 میلیارد ریال در شهرستان راور به بهره برداری می رسد.

با انجام عملیات مدیریتی درباغات از جمله تغذیه صحیح وبه موقع وهرس شاخه های خشک درختان می توان عملکرد باغات هلو شهرستان راور را افزایش داد.

سازمان نظام مهندسی هم به عنوان بازوی کمکی برای جهادکشاورزی وهم به عنوان سازمانی جهت بکارگیری و ساماندهی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی مشغول به فعاليت مي باشد.

در کلاس آموزشی مبارزه با آفات کلیدی درختان میوه سردسیری روشهای پیشگیری وکنترل آفات درختان میوه سردسیری به کشاورزان و باغداران آموزش داده شد.

در کلاس آموزشی مبارزه با بیماری شانکر درختان میوه هسته دار روشهای پیشگیری وکنترل بیماری شانکر ولزوم تغذیه وکوددهی به موقع درختان به کشاورزان و باغداران آموزش داده شد.

در راستای افزایش سطح دانش علمی و کاربردی کارشناسان و باغداران،کلاس کاشت، داشت و برداشت زعفران، با حضور دکتر درویشی از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان ، برگزار گردید.

بهره وري از آب شور رودخانه گلو شور در شهرستان راور استان كرمان به عنوان قطب توليد آرتميا با هدف توليد 2100 كيلوگرم سيست و 30 تن بيومس آرتميا مورد مطالعه قرار گرفت.

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه آفت پسیل (شیره خشک) در بعضی باغات شهرستان ، جهت کنترل این آفت با مشورت به موقع با کارشناسان ذیصلاح گیاهپزشکی نسبت به مبارزه شیمیایی اقدام نمایید.

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه( گموز یا شیره سیاه)در باغات پسته را به اطلاع میرساند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق