اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

با انجام عملیات مدیریتی درباغات از جمله تغذیه صحیح وبه موقع وهرس شاخه های خشک درختان می توان عملکرد باغات هلو شهرستان راور را افزایش داد.

سازمان نظام مهندسی هم به عنوان بازوی کمکی برای جهادکشاورزی وهم به عنوان سازمانی جهت بکارگیری و ساماندهی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی مشغول به فعاليت مي باشد.

در کلاس آموزشی مبارزه با آفات کلیدی درختان میوه سردسیری روشهای پیشگیری وکنترل آفات درختان میوه سردسیری به کشاورزان و باغداران آموزش داده شد.

در کلاس آموزشی مبارزه با بیماری شانکر درختان میوه هسته دار روشهای پیشگیری وکنترل بیماری شانکر ولزوم تغذیه وکوددهی به موقع درختان به کشاورزان و باغداران آموزش داده شد.

در راستای افزایش سطح دانش علمی و کاربردی کارشناسان و باغداران،کلاس کاشت، داشت و برداشت زعفران، با حضور دکتر درویشی از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان ، برگزار گردید.

بهره وري از آب شور رودخانه گلو شور در شهرستان راور استان كرمان به عنوان قطب توليد آرتميا با هدف توليد 2100 كيلوگرم سيست و 30 تن بيومس آرتميا مورد مطالعه قرار گرفت.

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه آفت پسیل (شیره خشک) در بعضی باغات شهرستان ، جهت کنترل این آفت با مشورت به موقع با کارشناسان ذیصلاح گیاهپزشکی نسبت به مبارزه شیمیایی اقدام نمایید.

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه( گموز یا شیره سیاه)در باغات پسته را به اطلاع میرساند

با افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار و یک واحد مرغداری در شهرستان راور 30 هکتار به مزارع مجهز به آبیاری تحت فشار و بیست هزار قطعه به ظرفیت تولید مرغداری های این شهرستان افزوده می گردد.

با استناد به گزارشات رسیده آفت سوسک سرشاخه خوار پسته (سوسکو) در برخی باغات پسته شهرستان مشاهده شده است .

با توجه به طولانی بودن دوره کارنس سم استامی پراید در محصول پسته، از مصرف این سم از اول خرداد خودداری نمایید.

در راستاي آموزش كشاورزان و افزايش اطلاعات علمي آنان يك كارگاه آموزشي پيوند گردو در منطقه فيض آباد شهرستان راور برگزار شد.

در راستای افزایش بهره وری از منابع آب شهرستان در بخش آبزی پروری تعداد 50000 قطعه بچه ماهی قزل آلا در سال گذشته در استخر های ذخیره آب کشاورزی رها سازی شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق