اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

این دوره آموزشی با برنامه ریزی مدیریت هماهنگی ترویج ومدرسی دکتر حسینی در محل مدیریت شهرستان زرند برگزار گردید.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در جمع کشاورزان و باغداران شهرستان زرند با تبریک آغاز هفته جهاد کشاورزی به کشاورزان گفت: درختان و بوته ها و دام و طیور بعنوان یک موجود زنده از اقلیم تاثیر پذیر است و سرما، گرما، تگرگ، طوفان و سایر عوامل اقلیمی بر رشد و بهره وری آنها تاثیر می گذارد.

در آستانه هفته جهاد کشاورزی جلسه اشتغال‌زایی روستایی در محل فرمانداری زرند با حضور فرماندار شهرستان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی، پور خاتون معاون تولیدات گیاهی و مدیر آب و خاک این سازمان برگزار گردید .

در آستانه هفته جهاد کشاورزی جلسه اشتغال‌زایی روستایی در محل فرمانداری زرند با حضور فرماندار شهرستان، عباس سعیدی رئیس سازمان، پور خاتون معاون تولیدات گیاهی و مدیر آب و خاک سازمان برگزار گردید

در آستانه هفته جهاد کشاورزی با حضور فرماندار شهرستان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی، پور خاتون معاون تولیدات گیاهی و کهنوجی مدیر آب و خاک این سازمان، باغ زیتون آقای اسدی واقع در دوراهی خانوک ۲۰ کیلومتری شهرستان زرند مورد بازدید قرار گرفت.

این گاوداری 40 راسی با هزینه کرد 11 میلیارد ریال احداث گردیده که 5میلیارد ریال آن از محل اعتبارات اشتغال زایی روستایی می باشد وبرای 4 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است

برای اجرای این طرح و استخر ذخیره آب برای ذخیره 2000 متر مکعب آب و هزینه انشعاب برق جمعا 12 میلیاراد ریال هزینه شده است که 4 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی تامین گردیده است

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی دو طرح آبیاری تحت فشار و گلخانه با هزینه کرد بیش از 28 میلیارد ریال و اشتغالزایی 9 نفر به بهره برداری می رسد.

برداشت گل گاوزبان و ختمی از سطح 10 هکتار مزارع گیاهان دارویی شهرستان زرند آغاز شد.

بر اثر سیل مورخ دوازدهم اردیبهشت سالجاری به قنوات و محصولات زراعی و باغی این شهرستان بیش از 10میلیارد ریال خسارت وارد شده است .

در طی سرمازدگی که در روزهای پایانی سال 98 و اولین ماه سال جاری اتفاق افتاد در محصولات باغی از جمله، پسته در سطح 3500 هکتار 55 درصد خسارت که مبلغی بالغ بر 95 میلیارد تومان می باشد.

در ایام الله دهه فجر هفت طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب 30 میلیارد ریال که بیش از 16 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

سطح زیر کشت زعفران تا قبل از سال 96 میزان 340 هکتار بوده که با 40 هکتار افزایش به 380 هکتاررسیده است

در راستای سیاست توجه به موضوع پدافند غیر عامل همایش و کارگاه آموزشی مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای در محل روستای داهوئیه با حضور جمع کثیری از کشاورزان این روستا و مناطق مجاور برگزار گردید وی گفت: در این همایش که جمعی از مقامات کشوری و لشکری حضور داشته اند،فرماندار شهرستان به لزوم توجه به پدافند غیر عامل و جنگ نرم دشمن پرداخت.

سطح زیر کشت محصول زرشک در زرند درگذشته 18 هکتار بوده که باافزایش 6 هکتار توسعه کشت، به 24 هکتاررسیده .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق