اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

کلیه بازدیدها، توصیه های فنی کارشناسی سموم و... همچنین صدور نسخه های گیاه پزشکی باید فقط توسط کلنیک های گیاه پزشکی انجام گردد

اخیرا آفت کشی بنام آبامکتین توسط عده ای سودجـــو برای مبارزه با آفت پسیل پسته پیشنهاد گردیده است.

اخیرا ترکیبی بنام لیسر laser SCU 48% (اسپینوزاد یا اسپینوسادSCU48% ) نسبت داده به شرکت داو توسط عده ای سودجو برای مبارزه با آفت پسیل پسته توصیه شده است.

به اطلاع کشاورزان محترم می رساند اخیرا ترکیبی بنام تریسر در مبارزه با آفت پسیل پسته توصیه شده است.

بر اساس دستورالعملهای واصله از مراکز تحقیقاتی مبنی بر عدم اختلاط آفت کش موونتو با سموم دیگر، به استحضار کشاورزان گرامی می رساند آفت کش موونتو به هیچ عنوان با سموم دیگر قابلیت اختلاط ندارد

در راستای افزایش سطح دانش علمی و کاربردی کارشناسان و باغداران،کلاس آموزشی-تخصصی آفت پسیل پسته ، با استادی از موسسه تحقیقات پسته کشور برگزار گردید.

ممنوعیت استفاده از سم کلرپیریفوس (دورسبان) در باغات پستـــه

کمبود امکانات بسته بندی محصول زعفران و نوسانات بازار از جمله مشکلات زعفران کاران شهرستان زرند می باشد وبه متقاضیان زعفران کار به ازاء هر هکتار 25 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می گردد.

طرح پرورش حشره بالتوری توسط کلینیک های گیاهپزشکی با در اختیار گذاشتن کریزوکارتهای محتوی تخم بالتوری به بــرخی باغداران و گلخانه داران شهرستان زرند سهم بسزایی در سالم سازی و ارگانیک نمودن نسبی محصولات داشته است.

با توجه به تشدید خسارات آفت پسیل پسته همچنین تاثیر مناسب سم موونتو و عمومیت یافتن استفاده از این سم لازم است کشاورزان گرامی قبل از استفاده ازاین سم نکات زیر را حتما رعایت نمایند:

باتوجه به گزارشات رسیده از کشاورزان و کنه در شهرستان و کارشناسان مناطق غربی شهرستان، کنه های پسته در حال گسترش و خسارت هستند.

بر اساس گزارشات واصله و هشدار مستقیم حفظ نباتات کرمان مبنی بر فروش سم قاچاق موونتو پاکستانی توسط عده ای سودجو در بازار، به استحضار کشاورزان عزیز می رسانیم که سم مذکور تقلبی و قاچاق و از مجاری غیرقانونی وارد کشور شده

مشاهده آفت سن های سبز در باغات پسته

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق