اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

در سال جاری به دلایل متعدد مانند عدم تامین نیاز سرمایی، بالا بودن دمای هوا در فروردین ماه، افزایش اختلاف دما شب و روز در اردیبهشت ماه و... سبب افت شدید عملکرد درباغات پسته شهرستان سیرجان شده است.

زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب

توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین

کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته

ر مراسم افتتاح این پروژه ها شهباز حسن پور بیگ لری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تشکر و قدردانی از خدمات دولت تدبیر و امید در بحث سامانه های نوین ابیاری تحت فشار، خواستار افزایش حمایت های دولت و مجلس در این زمینه شد

در هفته دولت 10طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد اعتبار بیش از 160 میلیارد ریال در شهرستان سیرجان به بهره برداری می رسد.

با توجه به اینکه بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب می باشد بایستی برنامه ریزی جامع و اساسی در جهت مصرف بهینه آب در این بخش صورت پذیرد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

بيماري کریمه کنگو از طریق گوشت و فرآورده های گوشتی خام و ترشحات بافتهای آلوده و گزش کنه منتقل می شود.

از هر کیلو گل محمدی حدود یک لیتر گلاب بدست می آید و یکی از محصولات جانبی که در این فرایند بدست می آید اسانس است که از هر یک تن گل که به گلاب تبدیل می شود حدود 60 تا 90 گرم اسانس جدا می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان، مبلغ جذب شده تسهیلات در سال96 بالغ بر64/2309 میلیارد ریال و جمعا 3760 نفر اشتغال بوجود آورده است.

نماتود مولد غده ریشه یکی از بیماری های مهم پسته می باشد

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) دو پروژه آبیاری قطره ای زيرسطحي، يك طرح آبياري قطره ای رو سطحي، دو طرح آبياري كم فشار، يك واحد گلخانه سبزي و صيفي، يك طرح بسته بندي و خشك كردن ميوه و سبزي، و دو واحد مرغداري در شهرستان سيرجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

برنامه روز مزرعه با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج استان، اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل اجرای طرح واقع در روستای جعفرآباد از توابع قطار بنه دهستان حومه شهرستان برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق