اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

طرح تلفیقی کنترل آفت پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات پسته شهرستان سیرجان در حال اجراست و تا کنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جهت بستر سازی و ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه مشارکت اجتماعی و اشتغالزایی زنان روستایی، دوره آموزشی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در محل سالن اجتماعات مديريت جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان برگزار شد.

اين كارگاه در محل سالن هلال احمر سیرجان و با حضور 200 نفر از باغداران، اعضا بسیج مهندسین، مدیران عامل و اعضا شرکتهای تعاونی تولید و کارشناسان ناظر پهنه ها برگزار شد.

در اين كارگاه آموزشي پیرامون نحوه کاشت، داشت و برداشت و همچنین خواص گیاهان دارویی مطالب لازم ارائه شد.

یک دوره کارگاه آموزشی ویژه زنان روستایی با عنوان « بومی سازی گیاهان دارویی و معطر» با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج استان، مرکز آموزش کشاورزی کرمان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان و با شرکت 88 نفر از زنان مناطق مختلف شهرستان برگزار گردید.

با توجه به فصل تغذیه درختان پسته، یک دوره کارگاه آموزشی با موضوع زمان و مقدار مناسب استفاده از کودهای شیمیایی و با همکاری شرکت خدمات حمایتی استان کرمان و با شرکت بیش از 90 نفر از باغداران، کارگزاران کودهای شیمیایی شهرستان، مسئولین مراکز جهاد کشاورزی وکارشناسان ناظر پهنه ها در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان برگزار گردید.

جلسه کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان سيرجان با حضور روسا و نمایندگان ادارات و بخشداران اين شهرستان در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی سیرجان برگزار گردید.

در دهه فجر سال جاري يك طرح آب و خاك، دو طرح دامپروري و يك طرح صنايع و يك طرح توليدات گياهي شهرستان سيرجان با اعتبار 302 ميليارد ريال به بهره برداری مي رسد.

در شهرستان سيرجان جلسه رفع مسائل و مشکلات بخش کشاورزی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سیرجان برگزار گردید.

مشاور وزیر و مجری طرح ملی گیاهان دارویی، در حال حاضر طرح ملی گیاهان دارویی تدوین و در ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد اشتغال کشور تصویب گردیده و با حمایت دولت و مجلس در بودجه سال 97 در ردیف ملی قرار گرفته است

جلسه طرح توجیهی سیماب، سیستم مرجع آموزش و بهره وری با حضور 120 نفر از کشاورزان پیشرو شهرستان سيرجان در محل سالن اجتماعات مديريت جهاد کشاورزی برگزار شد.

با هدف افزايش سطح آگاهي كشاورزان، باغداران و زنان روستايي پنج كارگاه آموزشي در شهرستان سيرجان برگزار شد.

در این بازدید در خصوص چگونگی انتخاب این مجموعه بررسی و از اجرای طرح آبیاری زیر سطحی به میزان 300 هکتار جهت انتخاب نمونه کشوری بازدید شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق