اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

با استفاده از روش تلفيق مبارزه شيميايي با روش مبارزه بيولوژيك كمك شاياني به سلامت باغات پسته و كاهش هزينه هاي كشاورزان شد.

8 طرح در بخش آب و خاک، دام، شیلاتی ، باغبانی و صنایع کشاورزی، با هزینه کرد اعتباری معادل 108میلیارد ریال در شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید.

در شهرستان سیرجان سالانه 40 هزار تن پسته، یک میلیون و پانصد هزار شاخه گل رز، 90 هزار شاخه گل لیلیوم و 3310 تن بادام برداشت و روانه بازار می گردد.

جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان و رفع موانع تولید و اشتغال با حضور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در مدیریت جهاد كشاورزي شهرستان سيرجان برگزار گردید.

باعنایت به موقعیت جغرافیایی و همت تولیدکنندگان بخش دامپروري شهرستان سيرجان و با راهنمایی و مشاوره های کارشناسان ظرفیت های دامپروری و پرورش طیور اين شهرستان از رونق بالايي برخوردار است.

در حال حاضر سطح زیر کشت آبی گیاهان دارویی شهرستان سیرجان 17.3 هکتار شامل گل گاوزبان، نعناع، گشنیز و شوید، زیره سبز، به لیمو، عناب ( بصورت نهال )، بابونه، نسترن، کاسنی، رازیانه و ... و سطح زیر کشت دیم 392 هکتار شامل انغوزه، زیره و کلپوره می باشد .

اخذ مجوز تولید محصولات ارگانیک با هماهنگی های لازم و بازدیدهای مستمر با هماهنگی اداره استاندارد و مديريت جهاد كشاورزي انجام مي گردد.

شهرستان سیرجان با 111 هکتار سطح زیر کشت زعفران قابلیت برداشت بیش از سه کیلوگرم محصول خشک درهکتار را دارد.

در راستای برخورد با تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی بیش از یک هکتار از اراضی باغی شهرستان سیرجان قلع وقمع وبحالت اولیه برگردانده شد.

با افزایش 90 در صدی نسبت به سال قبل در شهرستان سیرجان بیش از 84 تن عسل تولید و 600 شغل در این زمینه ایجاد شد.

سیزده پروژه بخش کشاورزی و دامپروری شهرستان سیرجان با کل سرمایه‌گذاری انجام شده 108 میلیارد و 780میلیون ریال که 24 میلیارد و 325 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است در هفته جهاد کشاورزی افتتاح و به بهره برداری می رسند.

در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها، ده هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان سیرجان به کاربری کشاورزی برگردانده شد.

برنامه انتقال یافته های جدید در طرح های مشترک تحقیقی ترویجی در روستای جعفرآباد قطاربنه شهرستان سیرجان برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق