اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

با توجه به آغاز برداشت گندم وجو کارگاه آموزشی کنترل وسنجش ریزش کمباینها با حضور کارشناسان پهنه شهرستانهای بافت، رابر، سیرجان و ارزوئیه و همکاری اداره فناوریهای مکانیزه استان درشهرستان ارزوئیه برگزار گردید.

در روز مزرعه مقایسه عملکرد لاینهای جدید دو رقم گندم نان و دو رقم گندم دروم با ارقام شاهد در شرایط مزرعه، با حضور مدیر شهرستان ارزوئیه، مدیر زراعت استان، محقق مرکز تحقیقات استان، مسئولین مراکز جهاد کشاورزی وکارشناسان پهنه بندی در مزرعه آقای احمدی درمنطقه وکیل آباد برگزار گردید.

ردیابی­ و مبارزه با آفات و بیماریهای گندم جهت جلوگیری از خسارت و تولید محصولات با کیفیت و کمیت سرلوحه کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه است.

طی سهمیه ابلاغی کشت نشایی، 2 هکتار کشت نشایی الگویی پنبه در شهرستان ارزوئیه اجرا می گردد.

در شهرستان ارزوئیه آمادگی کامل جهت تحویل گندم وکلزا فراهم شده و کشاورزان بدون دغدغه و با آرامش خاطر محصول خود را برداشت و به مراکز خرید تحویل نمایند.

با حضور مهندس كشاورز معاون امور زراعت وزير جهاد كشاورزي و اسفنديارپور مدير طرح گندم و مدير كل سبزي و صيفي از مزارع گندم و كلزا ی شرکت تعاونی سوم شعبان واقع در قادرآباد ارزوئیه بازدید شد،

با حضور پیمانکاران بذری گندم شهرستان و کشاورزان گندمکار، مسئولین مراکز جهادکشاورزی، کارشناسان پهنه، کارشناسان ناظر و با همکاری بنیاد ملی گندم، جلسه محدودیت کشت هندوانه و همچنین کلاس آموزشی شناسایی آفات و بیماریهای گندم و راههای کنترل آن توسط محققین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در محل مدیریت جهادکشاورزی ارزوئیه برگزار گردید.

مبارزه با آفت همگاني سن گندم در شهرستان ارزوئيه با دارا بودن سطح زيركشت 18500 هكتار گندم و 2000 هكتار جو از تاريخ 3/12/96 آغاز گرديده و تاكنون درسطح 1535 هكتار سمپاشي عليه اين آفت صورت گرفته است.

با برگزاری کلاسهای آموزشی - ترویجی درخصوص اهمیت نهال سالم و عاری از آفت و بیماری و معرفی آفات قرنطینه ای به کشاورزان امیدواریم امسال تا حد زیادی از ورود آفات به باغات شهرستان ارزوئیه جلوگیری شود.

کارگاه آموزشی شناسایی بیماری باکتریایی نواری برگ گندم با حضور کشاورزان پیشرو، تولید کنندگان بذر گندم، مسئولین فنی کلینیک های گیاهپزشکی، کارشناسان زراعت و حفظ نباتات و مسئولین مراکزجهادکشاورزی به منظور آشنایی با این بیماری و نحوه مدیریت آن در محل مدیریت جهادکشاورزی ارزوئیه برگزار گردید .

کاربرداشت ذرت دانه ای در شهرستان ارزوئیه از سطح 10000 هکتار از تاریخ 19/9/96 آغاز و تا نيمه بهمن ماه ادامه دارد و بطور متوسط از هرهکتار 8 تن محصول برداشت و پیش بینی می گردد تا پایان فصل برداشت بیش از 80000 تن ذرت برداشت گردد.

کارگاه آموزشی تغذیه گیاهی در رابطه با میزان و زمان مصرف کود با همکاری شرکت خدمات حمایتی و مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان و هماهنگی مدیریت ترویج و با حضور کشاورزان پیشرو، کارگزاران کودهای شیمیایی شهرستان و کارشناسان پهنه بندی، مسئولین مراکز جهادکشاورزی و کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی و ناظرین گیاهپزشکی در محل نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی ارزوئیه برگزار گردید .

جلسه اشتغال روستایی با حضور مدیرجهادکشاورزی ، جمعی از کشاورزان پیشرو و سرمایه گذاران شهرستان در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ارزوئیه در مورخه 19/10/96 برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق