اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

اجرا طرح مدیریت تلفیقی آفات منجر به کاهش حداقل 55 تن مصرف سم شد

در راستای تغییر در سیستم توزیع سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران و لزوم ثبت اطلاعات پایه کلیه واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی مصرف کننده سوخت مایع در سامانه وزارت جهاد کشاورزی، به منظور تخصیص سوخت مایع گلخانه داران عزیزلازم است هرچه سریعتر به سامانه مراجعه وثبت نام نمایند.

این نمایشگاه از پنجم آذر ماه سال جاری بمدت 4 روز در محل نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کرمان از ساعت 15 لغایت 21 دایر می باشد.

جلسه ستاد توسعه شهرکهای کشاورزی (گلخانه ای) با حضور استاندار کرمان و رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تنی چند از مسئولین استانی و به منظور بررسی راهکارهای توسعه و احداث شهرکها و مجتمع های گلخانه ای جدید و همچنین بررسی مسائل و مشکلات شهرکهای موجود در محل دفتر استاندار، برگزار گردید.

در راستای تغییر در سیستم توزیع سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران و لزوم ثبت اطلاعات پایه کلیه واحدهای گلخانه ای و قارچ خوراکی مصرف کننده سوخت مایع در سامانه وزارت جهاد کشاورزی، به منظور تخصیص سوخت مایع گلخانه داران عزیزلازم است هرچه سریعتر به سامانه مراجعه وثبت نام نمایند.

از تجار،بازرگانان و کلیه علاقه مندان بخش کشاورزی جهت مشارکت در این نمایشگاه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 35016716-051 تماس حاصل نمایند

با برگزاری این نمایشگاه،50 شرکت تولیدات خود را در زمینه ماشین آلات، ادوات، نهاده ها، تجهیزات آبیاری، تجهیزات گلخانه و موارد مربوط به دام، طیور و آبزیان در 2000 متر مربع فضای مسقف و 1000 متر مربع فضای باز به نمایش می گذارند.

جلسه کارگروه گیاهپزشکی استان با هدف بررسی موضوعات ملخ دریایی، مگس میوه مدیترانه ای و آفات و بیماریهای گندم در محل سازماان جهاد کشاورزی برگزار گردید

به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم(ص) و امام صادق (ع) همایش میلاد اسوه بندگی و عبادت در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار گردید

استان کرمان باجذب بیش از 5980 میلیارد ریال رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

یکی از ارکان اساسی احداث باغ و تولید میوه در سطح تجاری استفاده از نهال های مرغوب ، سالم و مطمئن از ارقام مختلف ومیوه های اصلاح شده و پر محصول می باشد.

به منظور شناسایی دام های موجود، ثبت اطلاعات دام و دامدار، برآورد تولیدات دامی، جابجایی کنترل شده دام و نهایتاً مبارزه با قاچاق دام زنده، طرح هویت گذاری دام (دام کوچک و بزرگ) اجباری شده است.

در سفر هیات دولت به استان کرمان، تعداد 1135 پروژه عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاک، تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ، دام و طیور، آبزی­پروری و منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر 473 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی و سرمایه­گذاری بخش خصوصی با اشتغال­زایی 2170 نفر در استان به صورت همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

این سیستم در 98 هکتار باغ پسته با هزینه کرد10700 میلیون ریال اجرا شده است که یک میلیارد ریال آن اعتبارات بلا عوض دولتی می باشد.

این طرح با سرمایه گذاری 150000 میلیون ریال و ظرفیت بسته بندی 1000 تن پسته در سال برای 40 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد نموده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق