اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی مشکلات اراضی مجتمع دامداریهای بنه یکه، دهج و درموسا شهربابک مرتفع می گردد.

گوشت مرغ منجمد با کیفیت بالا، از قرار هر کیلو 58000 ریال برای توزیع کننده و 62000 ریال برای مصرف کننده از طریق اداره کل پشتیبانی اموردام استان در حال توزیع است وهیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

در این رابطه با هدف انتقال آب و کاهش این تلفات پروژ لوله گذاری از ابتدای سال شروع و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در حال اجرا و رو به اتمام می باشد .

برای بحث اشتغال واگذاری زمین در زیربخش های کشاورزی مثل دامپروری و صنایع تبدیلی و سایر صنایع مربوطه محدودیتی وجود ندارد و نهایت همکاری با متقاضیان صورت می گیرد.

طرح آبياري كم فشار روستاي طرنگ در سطح 52 هكتار و لوله گذاري 4700 متر با تخصيص اعتبار 2250 ميليون ريال و همچنين طرح آبياري تحت فشار 175 هكتاري در منطقه گوشك با تخصيص اعتبار قريب 8 ميليارد ريال كلنگ زني شد.

توسعه سيستم هاي نوين آبياري تحت فشار و كشت گياهان دارويي در شهرستان بافت سبب رونق بخش كشاورزي اين شهرستان مي گردد.

آغاز اجراي تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي حوزه سد بافت به مساحت 300 هكتار

عمليات نهالكاري زيتون در سطح 6 هكتار پارك فدك شهرستان بافت از امروز آغاز و در مرحله بعد 30 هكتار زيتون كاري مي شود.

به مناسبت فرا رسیدن روز بیستم ماه جمادی الثانی سالروز ولادت با سعادت و فرخنده بزرگ بانوی عالم هستی، اسوه تمام عیار مکارم اخلاقی و قله رفیع فضائل انسانی حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا (س) و روز مادر و بزرگداشت مقام زن مراسم با شكوهي در سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان برگزار شد.

در سال اقتصادمقاومتی تولید واشتغال، 1225 تن ماهي سردآبي،888 تن ماهي گرمابی دراستخرهاي ذخیره، 310 تن ماهي گرمابی در منابع آبی،37 تن ماهي خاویاری و 40 تن آرتمیا در استان كرمان توليد شد.

استان كرمان مقام چهارم در تولید ذرت را درکشور را دارد و سالانه 7000 تن انواع بذور محصولات زراعی از جمله گندم، ذرت،جو و پنبه در استان تولید می گردد.

بنا به اعلام روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان49 نفر از فرزندان ستاد سازمان جهاد کشاورزی رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند

در سال زراعی گذشته ریزش سن در مزارع گندم ارزوئیه اواخر بهمن ماه انجام شد ولی متاسفانه در سال جاری به دلیل خشکسالی و نبود میزبان در مراتع، هجوم سن به مزارع گندم زودتر و ببیشتر از سال گذشته است و مقابله با آن نیز 10 روز زودتر از سال قبل انجام گرفته است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق