اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

معاونت بهبود تولیدات دامی وزارتخانه کمک می کند تا شما برای واردات نهاده های دامی نظیر سویا، ذرت و مکملها نیز اقدام کنید.

اولین جلسه شورای کشاورزی در بخش شهداد با بحث بررسی تولید سیر از مرحله کاشت تا برداشت در بخش شهداد با حضور مدیر زراعت ، رئیس اداره مکانیزاسیون، کارشناسان ترویج و معاون مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان و مسئول اتحادیه تعاونیهای تولید، مدیر امور آّب شهرستان، همکاران ادارات تخصصی شهرستان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان ،امام جمعه بخش، بخشدار، دهیاران، شوراهای اسلامی و جمع کثیری از تولید کنندگان و بهره برداران بخش برگزار شد.

روشنی سالار دبیر شورای عالی بانک های استان: به کشاورزان سه سال فرصت داده می شود تا بتوانند اقساط خود را در این مدت پرداخت کنند .

در این جلسه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: موضوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان یکی از بحران های مهمی است که تبعات جدی اقتصادی، اجتماعی و امنیتی جدی برای کشور و استان دارد .

در راستای بالا بردن سطح علمی بهره برداران، کارگاه آموزشی مگس میوه مدیترانه ای در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی و با حضور دکتر زهدی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار گردید.

آغاز ثبت نام واحدهای صنعتی و خدماتی سبز سال 97-96

جلسه شورای عشایر استان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان عشایر ایران برگزار شد.

جلسه شورای عشایر استان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان عشایر ایران برگزار شد.

عشایر 190 هزار تن گوشت مصرفی کشور را تامین می کنند که این مقدار 25 درصد نیاز کشور است.

عشایر استان کرمان 14000 تن گوشت، 1200 تن شیر، 1100 تن کرک و 35 درصد صنایع دستی استان را تولید می نمایند.

آغاز ثبت نام واحدهای صنعتی و خدماتی سبز سال 97-96 اداره کل حفاظت محیط زیست

در این دوره آموزشی مطالب در رابطه با پرواربندی گوسفند، ارزیابی و تولید موادخوراکی وغذا، خصوصیات علوفه تروخشک و برخی بیماریهای مهم در دام سبک و علائم آن و چگونگی اصلاح نژاد دام سبک نژاد رومانوف مطرح شد.

سرانه مصرف تخم مرغ در استان، مانند سرانه در کشور 11 کیلو گرم می باشد .در حالیکه میزان مصرف سرانه تخم مرغ در دنیا ۲۴ کیلوگرم می باشد و از این لحاظ در کشور و استان ما مصرف این ماده غذایی مهم کمتر می باشد.

در سالهای اخیر میزان آلودگی زنجرک خرما گسترش زیادی یافته است. بطوری که بغیر از منطقه بم و بروات مناطق وسیعی از نرماشیر نیز درگیر این آفت شده اند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق