اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

به پاس حمایتهای بی دریغ و بی بدیل مهندس عباس سعیدی در واسپاری امور به بخش خصوصی و بسترسازی اشتغال فارغ التحصیلان در راستای مهندسی نمودن فرآیند تولید با اهدا لوح سپاس از وی تقدیر و تشکر شد .

با توجه به كاهش قيمت مرغ در سطح كشور و استان، جهت جلوگيري از ضرر و زيان مرغداران و به منظور تنظيم بازار مواد پروتئيني و حمايت از توليد، بدون محدودیت زمانی ، اقدام به خريد مرغ مازاد مرغداران استان نموده است.

چهارمين دوره آموزش مجازي سربازان سازندگي با عنوان بخش خصوصی و جایگاه آن در توسعه کشاورزی برگزار گردید.

خرما اولين منبع درآمد بهره برداران بخش كشاورزي در شهرستان نرماشير مي باشد

همزمان با روز بین المللی زنان روستایی و به منظور ارتقای مهارتهای شغلی و توانمند سازی بانوان کشاورز،یک دوره کارگاه آموزشی زنان روستایی با همکاری نیروی انتظامی و با عنوان آسیب شناسی اجتماعی با محوریت معضلات شبکه های مجازی با حضور 30 نفر از زنان روستایی در محل جهاد کشاورزی بیاض برگزار گردید.

با اجراي طرح تجميع به صورت هوشمند ، اصلاح نخيلات، بهره برداري از سيستم هاي نوين آبياري و توسعه صادرات پتانسيل هاي شرق استان بالفعل مي گردند.

کیفیت محصولات تولیدی استان كرمان خصوصا بذور گندم وذرت، یونجه، هندوانه و سیب زمینی بالا و حتی بذر یونجه بمی شهرت جهانی دارد.

در استان کویری کرمان محصولات شیلاتی و آبزیان از جمله آرتمیا، ماهیان خاویاری و ماهیان سردآبی و گرمابی پرورش داده می شود که قابلیت صادرات را نیز دارد.

عمده ترین مشکلات باغداران پسته استان نوسانات نرخ ناشی از کمبود نقدینگی در فصل برداشت محصول، خسارات ناشی از سرمازدگی، گرمازدگي و خشکسالی در طی سالیان اخیر،کاهش کمی و کیفی منابع آب، وجود نظام خرده مالکی در بیش از 70 درصد از باغات پسته می باشد و حدود 29077 هکتار از باغات پسته استان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار می باشد.

همایش ناظران ذبح شرعی کشتارگاه های کرمان درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در حکمی حمید رضا معبودیان را به عنوان سرپرست معاونت توسعه نیروی انسانی منصوب کرد .

بنا به اعلام روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي ،خانم دكتر مافي مدير طرح ملي صندوق هاي اعتباري خرد محلي براي زنان روستايي در حاشيه اين نشست گفت: 900 صندوق خرد زنان روستايي در 16 استان كشور توسط صندوق كار افريني اميد با همكاري جهاد كشاورزي در حال راه اندازي است.

بنا به اعلام روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي ، پرويز رستگاري مدير هماهنگي ترويج كشاورزي اين سازمان درنشست مشترك صندوق هاي اعتبارات خردمحلي كه با همكاري صندوق كار آفريني اميد و مديريت هماهنگي ترويج كشاورزي برگزار شدگفت:به منظور حمايت از توليدات روستايي،افزايش ظرفيت اشتغالزايي در بخش كشاورزي،صنعت و خدمات و حمايت از افراد مستعد و كارافرينان واجد شرايط در ايجاد كسب و كارهاي ارزش آفرين با رويكرد توسعه جوامع محلي صندوق هاي خردمحلي ايجادمي شوند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق