اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

در راستای اجرای سیاست های دولت در خصوص حمایت از کشاورزان ، پشتیبانی امور دام استان مجری سیاست قیمت تضمینی ذرت دانه ای از کشاورزان می باشد که در این راستا برنامه قیمت تضمینی ذرت از کشاورزان شمال استان ( شهرستان ارزوئیه ) به ازای هر کیلوگرم 10650 ریال آغاز گردیده است

به دليل اهميت زياد خاك در تامين مواد غذايي ، سازمان ملل متحد سال 2015 را سال خاك و روز 5 دسامبر هر سال را روز جهاني خاك نامگذاري كرد تا با برگزاري همايش‏ها توسعه و ترويج سرمايه‏گذاري در بخش خاك ، جلوگيري از تخريب و آلودگي خاك‏ها ، آموزش همگاني و عمومي و حمايت از سياست‏هاي خاك در بخش كشاورزي عمومی شود.

نهمين نمايشگاه تخصصي تكنولوژيهاي كشاورزي ،ادوات كشاورزي، ششمين نمايشگاه دام طيور وشيلات و اولين نمايشگاه صنايع بسته بندي وصنايع تبديلي در استان کرمان گشایش گردید

در شهرستان ارزوئیه سطح زیر کشت ذرت علوفه ای 2000 هکتار و دانه ای 10000 هکتار می باشد و سالجاری پیش بینی می گردد بیش از 80 هزار تن ذرت برداشت گردد.

با عنایت به اینکه ترکیب ULTRACIDIN برچسب با نوشتار عربی از مجاری غیر قانونی تدارک و توزیع شده، مصرف آن غیرمجاز می باشد.

درشش ماهه ابتدایی سال96تعداد9 طرح ازپروژه های بسیج اقتصادمقاومتی دربخش های کشاورزی، دام سنگین،دام سبک،قالی بافی،پرورش قارچ وکارگاه پودرکردن سیر توسط سازمان بسیج سازندگی تصویب و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم آورده است.

134 میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارت به دامدارن و کشاورزان منطقه زلزله زده کرمان و راور نیاز است

بی غیرت بودن و بی حجابی در جامعه ناشی از فاصله گرفتن از مکتب پیامبر اسلام می باشد.

زلزله هاي اخير منطقه هجدك شهرستان راور سبب تخريب 30 تا 80 درصد قنوات، تخریب جایگهای نگهداری دام و تلفات وسیع دام، آسيب به استخرهای دومنظوره ذخیره آب کشاورزی و پرورش ماهی منطقه شده است.

نظر به انجام تعهد ایجاد اشتغال بخش کشاورزی به میزان 107% زودتر از اتمام برنامه زمانی (تا پایان سال جاری) در کارگروه اشتغال استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، مدیران دستگاههای اجرایی وسایر اعضاء کارگروه از جهاد کشاورزی تقدیر بعمل آمد.

اشتغالزايي هر هكتار كشت زعفران حدود 270 نفر روز طي يك دوره کشت برآورد شده است

نمایشگاه كشاورزي، دام و طيور و ماشين آلات كشاورزي با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر اشتغال و حمایت از تولید ملی از 21 تا 24 آذر ماه در استان كرمان برگزار مي شود.

با هدف تقویت روحیه مشارکت پذیری زنان روستایی و به منظور ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی آنان در روستاهای بالای 50 خانوار تعداد60 نفر از زنان روستایی به عنوان زن تسهیلگرانتخاب شدند .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق