اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

در ایام الله دهه فجر شش دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد و 8 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با حضور مدیر باغبانی استان و ناظر معین شهرستان در مدیریت جهادکشاورزی مسائل و مشکلات کشاورزی و دامداری شهرستان بررسی شد.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

با اجرای این دو طرح در 77 هکتار از باغات شهرستان تا 15درصد از هدررفت آب در بافت شنی منطقه جلوگیری می شود.

از 50000تن محصول پیش بینی شده از 10000هکتار نخکاری شهرستان بیش از 20000 تن به علت عارضه خشکیدگی خوشه خرما و عدم تلقیح ناشی از نوسانات دمایی از بین رفته است.

در سال98 به میزان 9هکتار گلخانه هیدروپونیک به سطح زیرکشت شهرستان اضافه خواهد گردید

در این دوره ها نقش تغذیه درختان در ثمره دهی و کیفیت محصول،نحوه تشخیص بیماریهای دام،درمان و پیشگیری از آنها برای شرکت کنندگان در دوره تشریح شد.

محصول حنای تولیدی در شهرستان به صورت ارگانیک بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد.

به مناسب هفته جهادکشاورزی کارشناس واحد آب وخاک مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ریگان در بین دانشجویان مشتاق کشاورزی دانشگاه پیام نور حضور پیدا کرده و ضمن بیان اهمیت کشاورزی در جهت امنیت زنجیره غذایی از دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و تحصیلکرده خواست تا در زمینه ترویج سیستمهای نوین آبیاری جهت مبارزه با بحران کم آبی با مدیریت جهادکشاورزی شهرستان همکاری نمایند.

به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان جهادکشاورزی این شهرستان با امام جمعه دیدار نمودند.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) سه طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار 4780 میلیون ریال که 4046 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی 75 نفر در شهرستان ریگان به بهره برداری می رسد.

خواهشمند است نسبت به خروج کندوهای زنبور عسل خود از مناطق سمپاشی شده علیه ملخ صحرایی ، هر چه سریعتر اقدام نمایید .

با توجه به سمپاشی مراتع آلوده به ملخ صحرایی، خواهشمند است از چرای دام در مراتع سمپاشی شده به مدت 5 روز بعد از سمپاشی، خودداری نمایید.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

کارگاه آموزشی روشهای پیشگیری و راههای درمان بیماریه نیوکاسل در پرندگان با هدف آموزش بهره برداران و با حضور کارشناس دامپزشکی شهرستان، دکتراسعدپور و جمعی از کشاورزان و کارشناسان جهادکشاورزی در بخش گنبکی شهرستان ریگان برگزار شد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق