اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

جلسه ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی و جلسه کمیته گیاه پزشکی جهاد کشاورزی رفسنجان، برگزار گردید.

اطلاع رسانی مبارزه با این آفت توسط شورای اسلامی و دهیاری ها از طریق اطلاع رسانی خانه به خانه، بلند گو مساجد، بنر و اطلاعیه تک برگی صورت می گیرد.

به میمنت چهلمین سال انقلاب اسلامی دوازده پروژه کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از19 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

در آستانه چهل سالگی انقلاب اهم فعالیت های جهاد کشاورزی رفسنجان در بحث دامپروری تشریح شد.

جلسه طرح مدیریت تلفیقی کنترل پسیل پسته با حضور مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ، مسئول طرح مدیریت تلفیقی کنترل پسیل پسته این سازمان، مسئولین واحدهای حفظ نباتات، ترویج، تولیدات گیاهی و سایر کارشناسان مسئول طرح شهرستان رفسنجان در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد

با توجه به اهمیت موضوع و خطرات و خسارت جبران ناپذیر افت مگس میوه مدیترانه ای برای کشاورزان آموزش و مهار و کنترل این آفت بسیار اهمیت دارد.

بر اساس نظر سنجی دهیاری و بخشداری از کشاورزان منطقه ، برگزاری جلسه مذکور رضایت بخش بوده و پاره ای از مشکلات کشاورزان بدون طی مسافت طولانی و ائتلاف وقت ، حل شده است .

فرهنگ سازی، تشویق کشاورزان به کشت زعفران به عنوان محصول اقتصادی خوب و کشت جایگزین مناسب، با شرایط کم آبی منطقه در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان قرار دارد.

آفت مگس مدیترانه ای می تواند خسارت جبران ناپذیری برای کشاورزان رقم بزند و به این جهت شناسایی و مبارزه با این آفت لازم و ضروری است.

به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با همکاری شرکت تعاونی مرغداران رفسنجان و اداره آموزش و پرورش شهرستان اقدام به برگزاری مراسم صبحانه با توزیع تخم مرغ بین دانش آموزان در دبستان شهید محمدی رفسنجان نموده است.

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور کلیه اعضا شورا تشکیل و مصوب گردید خاموشی چاه موتورهای کشاورزی بمدت 35 روز انجام شود.

در راستای انتقال نتایج و یافته های تحقیقاتی در نظر است به صورت هفتگی کلاس های آموزشی و ترویجی پسته ویژه کارشناسان و باغداران پسته در محل ستاد پژوهشکده رفسنجان برگزار گردد.

گامهائی بلند در چهل سال گذشته درشهرستان رفسنجان برای رشد توليد سالانه گوشت قرمز و شير برداشته شده است.

طی چهار دهه تلاش پرورش دام سبک به یک فعالیت اصلی بهره برداران تبدیل شده و افراد زيادي در اين بخش مشغول به كار مي باشند و با هدایت پرورش دهندگان به سمت دام های اصیل اصلاح شده، تولید دام سنگین اين بخش در شهرستان رفسنجان رشد چشمگيري داشته است.

به علت خشكسالي هاي اخير وكاهش بارندگي جهت حفظ منابع آب با هدف استفاده بهينه از امكانات و نهاده ها و افزايش عملكرد در واحد سطح كشت گياهان با نیاز آبی کم ضرورت دارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق