اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

سن‌های خسارت‌زای پسته به‌صورت حشره کامل زمستان‌گذرانی می کنند و دارای ۳ تا ۵ نسل در سال هستند.

در سال جهش تولید، در این شهرستان زنبورداری به عنوان یک شغل خانگی درآمده و نیمی از کندوهای این شهرستان در منازل به تولید عسل می‌پردازند.

در سال جهش تولید، در شهرستان رفسنجان زنبورداری به عنوان یک شغل خانگی درآمده و نیمی از کندوهای این شهرستان در منازل به تولید عسل می‌پردازند.

معین اقتصادی رفسنجان در منطقه سرچشمه اقدام به کاشت ۲ هکتار زعفران، ۲ هکتارباغ گل محمدی و یک چهارم هکتار باغ زرشک جمعا با سرمایه گذاری حدود۵۲۰ میلیون تومان نموده و استخر پرورش ماهی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع در روستای کم کاریج را راه اندازی نموده است.

یک دوره کلاس آموزشی، در رابطه با بیماری لمپی اسکین جهت کارشناسان امور دام و بهره برداران شهرستان رفسنجان در این مدیریت برگزار شد.

حفظ پوشش گیاهی باغات پسته در ماه‌های گرم سال موجب کاهش آفتاب‌سوختگی محصول می شود که اگر باغ کمتر تیلر خورده باشد موجب می‌شود رطوبت بالا و انعکاس نور کمتر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه اقتصادی کردن کشاورزی و دامپروری با اصلاح شیوه عمل میسر است، کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان را به ترویج راه اندازی آبیاری تحت فشار، برگزاری مداوم کلاسهای آموزشی جهت کشاورزان در مراکز خدمات، ترویج دامداریهای نوین، ترویج توسعه کشت گیاهان دارویی و تلاش برای ترغیب کشاورزان جهت افزایش ضریب مکانیزاسیون در شهرستان توصیه نمود

در این راستا مسئول حفظ نباتات شهرستان رفسنجان و کارشناسان حفظ نباتات سازمان استان، همراه با سایر کارشناسان جهاد کشاورزی مدیریت رفسنجان، کبوترخان ، حومه رفسنجان و نمایندگان شورا، دهیاری کبوترخان و جمعی از کشاورزان منطقه از موتورپمپ آزادی کبوترخان بازدید نمودند.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی پروژه آبیاری زیر سطحی باغ پسته با حضور فرماندار و سایر مدعوین افتتاح شد.

در هفته جهاد کشاورزی نه طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتبار قریب 56 میلیادر ریال به بهره برداری می رسد.

در این نشست راهکارهای همکاری های بیشتر و مفیدتر جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی بررسی شد و با گسترش این فعالیت ها از بهره برداران حمایت بیشتری صورت گیرد.

با حضور مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی استان کرمان، جلسه بررسی مشکلات کمبود کودهای شیمیایی ، نحوه توزیع وهمچنین بررسی مسائل و مشکلات توزیع کنندگان و کشاورزان در مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار گردید.

مدیر جهادکشاورزی رفسنجان با برشمردن روش های کنترل سرمازدگی بهاره درختان پسته، به کشاورزان جهت جلوگیری از بروز خسارت سرمازدگی هشدار داد.

در ایام الله دهه فجر هفت طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد بیش از 38 میلیارد ریال که بیش از 17 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

طرح ابیاری تحت فشار باغات پسته اقای علی امین در سطح 132 هکتار با هزینه ای بالغ بر 31968 میلیون ریال افتتاح شد که از این مبلغ 13200 ریال اعتبار بلا عوض بوده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق