اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

سم فروشی هایی که دو بار اخطاریه از جهاد کشاورزی دریافت نمايند اگر در مرتبه سوم مرتکب هر گونه خطایی بشوند فروشگاه توسط عوامل ذیربط پلمپ مي گردد.

جلسه کارگروه شهرستانی رفع تداخلات اراضی ملی و مستثنیات با حضور مسئول اموراراضی شهرستان، رئیس منابع طبیعی شهرستان، نماینده اداره امور اقتصادی و دارائی استان کرمان، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و کارشناسان تخصصی شهرستان در محل دفتر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تشکیل گردید.

برای اطمینان از حضور آفت سن میتوانید به روش های زیر عمل نمائید:

در راستای اهمیت اطلاع رسانی وآگاهی بخشی باغداران شهرستان رفسنجان کلاس آموزشی با موضوع تغذیه درختان پسته برگزار شد.

در پنجمین روز از هفته جهادکشاورزی به پاس ارج نهادن به مقام والای شهیدان و تجدید میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، قبور مطهر شهدا گلباران شد.

برگزاری برنامه بازدید آموزشی در قالب آموزش در مزرعه در منطقه کبوترخان شهرستان رفسنجان

در هفته جهاد کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان امسال ۹ پروژه قابل افتتاح را اجرا می نماید.

در هفته جهاد كشاورزي سال جاري نه طرح كشاورزي و دامپروري در شهرستان رفسنجان با اعتبار دولتي يازده ميليارد و 690 ميليون ريال به بهره برداري مي رسند.

آفت کش موونتو به عنوان یکی از روش های موثر در کنترل آفت پسیل پسته مورد توجه می باشد

محصولات ارگانیک ماحصل به کارگیری استاندارد های زیست محیطی است که مهمترین هدف آن حفظ و پایداری خاک و ارزش های اکوسیستمی است.

به میمنت فرارسیدن ماه مبارک رمضان وبا توجه به اهمیت پیش گیری قبل از درمان تمامی همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از لحاظ قد، وزن وفشارخون مورد ارزیابی قرارگرفتند.

با توجه به اقلیم مناسب کشت گیاهان دارویی من جمله گل گاوزبان، گل محمدی و ... در منطقه سرچشمه شهرستان رفسنجان می توان این ظرفیت را بالفعل نمود.

برداشت گل محمدی از 10 هکتار گلستانهای شهرستان رفسنجان آغاز و از هر هکتار 3 تن گل برداشت می گردد.

با فرارسیدن فصل مدیریت باغات پسته مبارزه با بیماری گوموز و کنترل آن با همکاری پژوهشکده پسته در بخش فردوس شهرستان رفسنجان برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق