اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

پروژه مدیریت مشارکتی منابع آب و تیم مدیریت مشارکتی منابع آب یک امر تسهیلگری اجتماعی است که در کنار سازمانهای مرتبط با این پروژه قرارمی گیرد تا آنها را به یکدیگر پیوند دهد.

با برنامه ریزی وهماهنگی به منظور جلب مشارکت بخش غیردولتی در انجام فعالیت های تحقیقی قابل واگذاری به بخش خصوصی در زمینه تولید پسته و برقراری ارتباط منطقی تر ترویج و تحقیق می توان چالش های این مسیر را هموار ساخت.

به منظور توسعه کشت گل محمدی و عناب در شهرستان رفسنجان، سازمان پارکها وفضای سبزشهرداری شهرستان رفسنجان اقدام به کاشت 6000 نهال گل محمدی و1000نهال عناب نموده است که تاکنون از وضعیت مناسبی برخوردار می باشند .

بیشترین عملکرد محصول زعفران در شهرستان رفسنجان 12 کیلو گرم بوده است

عرضه سموم تقلبی و به صورت غیر قانونی خسارات بسیار جبران ناپذیری به کشاورزی و محیط زیست شهرستان رفسنجان وارد می نماید .

در سال پیش رو پیش بینی می شود که سطح زیرکشت گل محمدی ودیگر گیاهان دارویی نسبت به سال قبل 40% افزایش داشته باشد.

اجرای برنامه های پنج ساله، طرح تجمیع فنی واحدهای کشاورزی و تولیدی سبب افزایش تولید و اشتغال در شهرستان رفسنجان شده و می شود.

فاز مطالعاتی طرح بررسی عوامل ایجاد کننده عارضه سرخشکیدگی درختان پسته و ارایه راهکارهادر سال زراعی ۹۱-۹۲ باهمکاری سازمان حفظ نباتات کشور و استان و مرکز تحقیقات کرمان آغاز و هم اکنون چهارمین سال اجرایی طرح با موفقیت در حال اجرا می باشد.

در حال حاضر تعداد 25 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان رفسنجان در حال فعالیت می باشند و پیش بینی می شود تا پایان سال مقدار 100 تن گوشت سفید توسط بهره برداران به بازارمصرف شهرستان رفسنجان عرضه شود.

کارگاه آموزشی "اجرای سیستمهای آبیاری نوین در طرح تجمیع چاه تلمبه خیر آباد" با تاکید بر اجرای طرح آبیاری تحت فشار با حضور رئیس اداره آبیاری شهرستان و جمعی از باغداران چاه تلمبه خیر آباد در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید.

بوته های آلوئه ورا در گلخانه بعد از 3 ماه به تولید می رسند

از جمله مزایای رقم پسته زودرس مصرف آب کمتر از زمان گل دهی تا برداشت در مقایسه با سایر ارقام و مقاومت به گرمازدگی و تکثیر در مناطق با دوره رشد کوتاه مانند مناطق سردسیر می باشد.

در راستای آموزش و ارتقاء سطح دانش روز کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان دوکارگاه آموزشی GPS و اتوکد توسط نظام مهندسی کشاورزی در محل نمازخانه این مدیریت برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق