اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

در راستای اهمیت آموزش باحضور تعدای از کشاورزان علاقمند یک کلاس آموزشی با موضوع نکات مورد توجه در مرحله قبل از سبز شدن درختان پسته برگزار شد.

دوره آموزشي اهمیت جمعیت زمستان گذران پسیل در میزان تراکم آفت در طول فصل در كشكوئيه شهرستان رفسنجان برگزار شد.

حاضرين در اين كلاس با بیماری تب مالت، علائم بیماری حاد، تحت حاد و مزمن در انسان، علائم بیماری در دام ها، راههای انتقال بیماری، گروههای در معرض خطر، اهمیت واکسیناسیون دام ها، روشهای پیشگیری، نحوه درست جوشاندن شیر و تهیه فرآورده های لبنی و نحوه درست شستشوی دستها آشنا شدند.

نبی الله سیاهکوهی از نیروهای سنگرساز بی سنگر جهادسازندگی در سال 61 پس از اعزام به جبهه های حق علیه باطل دردو نوبت در تنگه چزابه ودر سال 65 در شلمچه به درجه جانبازی نائل آمد.

مدیریت جهادکشاورزی شهرستان رفسنجان با توجه به اهمیت بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان کارگاه آموزشی آنفلوانزا را برگزار و با مشارکت مرغداران در بحث کارشناسی، زمینه تبادل مفید اطلاعات و ایجاد بستری مناسب فراهم شد.

در این جلسه رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ضمن برشمردن دستاوردها و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص گرامیداشت این ایام در مناطق روستایی تاکید ویژه کرد و لزوم توجه جدی به دستاوردهای بخش ها اقدامات انجام شده و تکریم ارباب رجوع که ولی نعمتان همه هستند را مورد توجه قرار داد

جهت آموزش کارشناسان و باغداران شهرستان رفسنجان کلاس آموزشی هرس باغات پسته با هدف آشنايي كشاورزان با اصول هرس درختان پسته برگزارشد.

باغدار رفسنجاني در منطقه اكبرآباد با تکیه برهوش ذاتی ونبوغ وخلاقیت کارهای با ارزشی را انجام داده و با عمليات اصلاحي بر روي درختان پسته بعد از 6سال از هر هكتار دو تن پسته خشك برداشت كرد.

جهت اطلاع رسانی وآموزش به زنان روستای و فروش محصولات كشاورزي کلاس آموزشی بازاریابی ویژه زنان روستایی در روستای شریف آباد کشکوئیه شهرستان رفسنجان برگزار گردید

باغدارانی در منطقه که قدر آب را بیشتر از بقیه می دانند با كاهش سطح زيركشت عملكرد را در واحد سطح افزايش مي دهند.

در این کلاس آموزشی توضیحات کاملی راجع به چگونگی کاشت زعفران ارائه گردید.

به منظورآشنائی وتکمیل اطلاعات مروجین کشاورزی مستقردرحوزه مراکزجهادکشاورزی شهرستان رفسنجان کارگاه آموزشی مرتبط با تغذیه درختان پسته برگزار گردید.

جلسه پیشنهادات اجرایی کارگروه اقتصادمقاومتی ناحیه 3 سازمان جهادکشاورزی استان در شهرستان سيرجان برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق