اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با همکاری شرکت تعاونی مرغداران رفسنجان و اداره آموزش و پرورش شهرستان اقدام به برگزاری مراسم صبحانه با توزیع تخم مرغ بین دانش آموزان در دبستان شهید محمدی رفسنجان نموده است.

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور کلیه اعضا شورا تشکیل و مصوب گردید خاموشی چاه موتورهای کشاورزی بمدت 35 روز انجام شود.

در راستای انتقال نتایج و یافته های تحقیقاتی در نظر است به صورت هفتگی کلاس های آموزشی و ترویجی پسته ویژه کارشناسان و باغداران پسته در محل ستاد پژوهشکده رفسنجان برگزار گردد.

گامهائی بلند در چهل سال گذشته درشهرستان رفسنجان برای رشد توليد سالانه گوشت قرمز و شير برداشته شده است.

طی چهار دهه تلاش پرورش دام سبک به یک فعالیت اصلی بهره برداران تبدیل شده و افراد زيادي در اين بخش مشغول به كار مي باشند و با هدایت پرورش دهندگان به سمت دام های اصیل اصلاح شده، تولید دام سنگین اين بخش در شهرستان رفسنجان رشد چشمگيري داشته است.

به علت خشكسالي هاي اخير وكاهش بارندگي جهت حفظ منابع آب با هدف استفاده بهينه از امكانات و نهاده ها و افزايش عملكرد در واحد سطح كشت گياهان با نیاز آبی کم ضرورت دارد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) دوازده پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

تعداد اسب هاي شهرستان رفسنجان از حدود100 سر در سال 57 به 4700 سر در سال 96 رسیده است و اسبهای اصیل و شناسنامه دار بین المللی زیادی در بین آنها وجود دارد.

در چهل سال گذشته در بخش آب وخاک شهرستان رفسنجان، سدخاکی بخش راویز احداث ، 960 کیلومتر لوله گذاری انجام و 120 باب استخر ذخیره آب کشاورزی احداث شده که ازجمله موفقیت های مدیریت جهاد کشاورزی در بخش آب وخاک می باشد

توسعه و پرورش صنعت آبزي پروري در شهرستان رفسنجان سبب ایجاد اشتغال با توجیه اقتصادی مناسب مي گردد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

در بیست و پنج سال گذشته 9258 هکتار باغات به سیستم آبیاری تحت فشار و 300 هکتار آبیاری زیرسطحی مجهز شدند.

در اين جلسه مقرر گردید مجتمع مس در خصوص تامين آب عشاير ومرمت وبازسازي قنوات وتيغ زني راههاي عشايري همكاري نمايد.

،حسین رضائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گزارش تحولات صورت گرفته در بخش گیاهپزشکی شهرستان رفسنجان (دوره 40 ساله)را تشریح نمود

با توجه به اهميت آموزش و آگاهي بخشي به دامداران شهرستان رفسنجان كلاسي آموزشی پرواربندي گوسفند برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق