اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان فهرج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج از مرمت و لایروبی 25 رشته قنات با پیش رفت فیزیکی 90 درصد در بخش های تحت پوشش این شهرستان خبر داد.

سالن این سردخانه در سطح 720 مترمربع می باشد و سالن بسته بندی این واحد در سطح 420 مترمربع در حال راه اندازی است و سالیانه ظرفیت 2000تن را دارد.

با هدف تشویق کشاورزان و بهره برداران به انجام آبیاری تجمیعی و مشارکتی یک کارگاه آموزشی با حضور بیش از 50 نفر برگزار گردید .

کاشت ارقام مناسب، تغذيه درخت و محلول پاشي برگ ها از جمله راههاي مقابله با خشکيدگي خوشه خرما است

آفت زنجره خرما یکی از آفات مهم و خسارت زا می باشد و در حال حاضر برخی از مناطق شهرسان فهرج را آلوده کرده و خساراتی را به کشاورزان وارد کرده است .

در هفته جهاد كشاورزي(21 الی 27 خرداد) يك پروژه آبیاری تحت فشار و سه طرح سردخانه در شهرستان فهرج افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

طی حکمی از سوی مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مهندس علی فهرجی بعنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فهرج منصوب شد.

مدیر جهاد کشاورزی فهرج از برگزاری کارگاه آموزشی با هدف آشنایی کشاورزان منطقه با آفت سرخورطومی حنایی خرما و همچنین نهال سالم در این شهرستان خبر داد.

در دهه فجر سال جاري يك طرح آب و خاك، دو طرح درجه بندی و بسته بندی خرما درشهرستان فهرج باهزینه کرد اعتباری بيش از 20 ميليارد ريال به بهره برداری مي رسد.

جلسه ستاد توسعه شیلات شهرستان فهرج با حضور اکثریت اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

در این دوره آموزشی روشهای جدید تغذیه باغات نخلیات و مرکبات به بهره برداران بخش نگین شهرستان فهرج ارائه گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج از لوله گذاری بیش از 12 کیلومترخط انتقال آب کشاورزی در اراضی این شهرستان با استفاده از لوله های پلی اتیلن خبر داد. .

در این کارگاه آموزشی تعدادی از بهره برداران با کشت و همچنین تجاری سازی گیاهان دارویی آشنا شدند .

در هفته دولت هشت پروژه مربوط به بخش کشاورزی و دامپروری در شهرستان فهرج افتتاح می گردد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق